Skype w samochodach Volvo

Coraz więcej aplikacji znanych z komputerów i smartfonów przenosi się do samochodów. Volvo zapowiedziało dostępność Skype`a w swoich samochodach. Dzięki temu będzie można prowadzić służbowe narady stojąc w korku.

Już dawno minęły czasy, kiedy jedynym urządzeniem służącym do rozrywki w samochodzie był radioodtwarzacz obsługujący kasety, a w najlepszym przypadku płyty CD. Od kilku lat możemy transmitować bezprzewodowo muzykę z naszych telefonów do kombajnów multimedialnych obsługujących różne formaty multimediów. 

Producenci starają się wprowadzać rozwiązania, dzięki którym kierowca nie będzie sięgał po słuchawkę telefonu podczas jazdy. Większość funkcji będzie obsługiwana przez ekran umieszczony na konsoli środkowej lub za pomocą głosu.

Volvo postanowiło pójść krok dalej. Już niebawem w modelach S90, V90 i XC90 będzie można zainstalować aplikację Skype. Popularny program służący do prowadzenia wideorozmów będzie jednak dostępny w ograniczonej formie. Funkcja transmisji wideo będzie ograniczona ze względów bezpieczeństwa, ale podczas jazdy będzie można swobodnie prowadzić telekonferencję.

Inżynierowie szwedzkiej marki mają zadbać o to, żeby podczas jazdy jak najmniej rzeczy rozpraszało kierowcę. Specjalny asystent wykorzystujący technologię sztucznej inteligencji zaprojektowaną przez Microsoft będzie w stanie rozpoznawać głos oraz przewidywać potrzeby kierowcy.

https://www.youtube.com/watch?v=B5FmHHusIC4

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze