Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie w wykonaniu kierowcy BMW

Oto kolejny kierujący BMW, który bardzo się stara, żeby potwierdzić stereotypy krążące o właścicielach tych aut. Miał naprawdę sporo szczęścia.

Kierowca BMW na tym nagraniu wyprzedzał przepisowo i w miejscu dozwolonym. Jednak kiedy zobaczył linię ciągłą nie pomyślał „muszę wrócić na swój pas”, tylko „jeszcze jednego zdążę wyprzedzić”.

Kierowca doprowadził do kolizji innych aut i uciekł. Świadek ruszył za nim w pościg

Tak się składa, że zwykle podwójna ciągła linia jest namalowana po to, żeby uchronić kierowców przed niebezpieczeństwem. Na przykład przed wyprzedzaniem, podczas gdy jadący z przodu kierowca zaczyna skręcać w lewo. Dokładnie jak na tym nagraniu.

Policjant cudem uniknął śmierci. Samochód omal nie rozjechał go na autostradzie!

Kierowca BMW hamował i wpadł w poślizg, ale miał naprawdę sporo szczęścia. Jego auto nie obróciło się, ani nie uderzyło w przydrożne drzewo, chociaż brakowało milimetrów, tylko bezpieczne zjechało na pole. Raczej nie wyjechało stamtąd o własnych siłach, ale to niewielka cena za uniknięcie wypadku.

Najnowsze

Marzysz o przejażdżce BMW i8? Teraz spełnisz to marzenie za grosze!

Firma Panek już wcześniej dołączała do swojej floty samochody, o których marzą miłośnicy motoryzacji. Tym razem przeszli jednak samych siebie. I zapowiadają, że to nie jest ich ostatnie słowo!

Tak, to nie jest żart. Można już wynająć BMW i8 ma minuty. Ten hybrydowy supersamochód może nie oszałamia swoją mocą (łącznie 362 KM), ale przyspieszenie do 100 km/h w 4,4 s robi wrażenie. Najbardziej na wyobraźnię działa chyba kosmiczna stylistyka i unoszone do góry drzwi. Warto wiedzieć, że to jeden z najrzadziej spotykanych na polskich drogach modeli – jak podaje Panek w naszym kraju sprzedano jedynie nieco ponad 20 sztuk.

Rozbił w krzakach Wranglera z carsharingu! Był pijany?

Wynajem i8 nie jest tani, w porównaniu do innych propozycji, ale ceny nie są raczej wygórowane jak na samochód który jako nowy kosztował 700 tys. zł. Każdy przejechany kilometr to 4,99 zł opłaty plus 3,99 zł za każdą minutę jazdy. Panek przewidział też opłatę postojową „na wypadek gdyby ktoś chciał dłużej w samochodzie posiedzieć”. Spodziewamy się, że w przypadku takiego cacka, wiele osób spędzi część wynajmu na parkingu, oglądając auto i robiąc mu zdjęcia. Opłata postojowa to 1,99 zł za minutę.

Mamy też złą informację – BMW i8 nie wynajmą wszyscy. Wymagane jest wcześniejsze wydanie przynajmniej 2000 zł na przejażdżki innymi samochodami. Podobnie jak inne unikalne modele, auto dostępne jest tylko w Warszawie.

Wynajem auta na minuty a dezynfekcja samochodu – przegląd ofert carsharingu w Polsce

Dodanie BMW i8 do oferty to nie koniec niespodzianek dla miłośników motoryzacji. Samochód ten trafił do zupełnie nowej kategorii Extreme, w której z czasem pojawią się inne modele. Rozszerzana jest także grupa Unique, do której tydzień temu trafił Lexus RC300.

Najnowsze

Nowy tunel w Katowicach. Tylko dla odważnych!

Przedłużające się remonty dróg i związane z tym utrudnienia potrafią poważne napsuć krwi kierowcom. Jeden z nich wpadł na pomysł, żeby sprawdzić, czy mimo trwających robót, da się ułatwić sobie życie.

Miejsce widoczne na nagraniu to nowy tunel, który powstaje w Katowicach w ramach przebudowy ulicy Armii Krajowej i Kościuszki. Prace rozpoczęły się na początku 2018 roku i podobno mają zakończyć się do końca bieżącego, chociaż można odnieść wrażenie, patrząc na stan inwestycji oraz kalendarz, że będą opóźnienia.

Wjechała pod ciężarówkę i była przez nią pchana przez kilkaset metrów!

Pomimo tego, według ustawionych znaków drogowych, można już korzystać z tunelu. Zgodnie z tablicami prowadzi przez niego objazd do innych części miasta – Ochojca, Podlesia i Kostuchny. Ale dotyczy to tylko pojazdów o masie powyżej 2,5 t. Pozostałe powinny tunel ominąć.

Dlaczego zawsze trzeba się zatrzymać przed przejazdem kolejowym? Ponieważ może zdarzyć się to

Autor nagrania nie zwrócił na ten wymóg uwagi, tylko ruszył w dół. Początkowo szło mu nieźle, ale głęboki piach i duże kamienie skutecznie utrudniały kontynuowanie jazdy. Był na to przygotowany, ponieważ jechał terenówką – po zapięciu reduktora, spokojnie ruszył dalej.

Tak dochodzi do wypadków, czyli typowy obrazek z polskiej autostrady

Pracujący na miejscu robotnicy byli zaskoczeni jego widokiem, ale go nie zatrzymywali. Film wzbudził duże rozbawienie wśród internautów, natomiast miasto domaga się wyjaśnień od wykonawcy robót. Oglądając to nagranie, mamy wrażenie, że nie trzeba przeprowadzać wnikliwego śledztwa, żeby ustalić, jakim sposobem kierowca wjechał na teren budowy.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Bugatti Chiron Pur Sport – wkrótce ruszy produkcja hipersportowego samochodu

Bugatti opracowało hipersportowy samochód o najwyższej dynamice poprzecznej w rodzinie Chiron. Wkrótce ruszy produkcja Bugatti Chiron Pur Sport.

Ciepło silnika wydobywa się z kratek wentylacyjnych, powodując drganie powietrza. Tarcze hamulcowe trzaskają, wydech klika rytmicznie. Po ostatnim okrążeniu testowym Andy Wallace wysiada z samochodu i uśmiecha się. Dzisiaj po raz pierwszy jeździł nowym Bugatti Chiron Pur Sport:

Próbowałem wypracować sobie mgliste pojęcie, czego mogę się spodziewać. To niewiarygodne, jak Chiron Pur Sport2 pożera zakręty na torze. Jestem naprawdę pod wrażeniem precyzyjnego wyważenia układu jezdnego, ekstremalnie wysokiego poziomu przyczepności, dokładnej reakcji układu kierowniczego i sposobu, w jaki Chiron Pur Sport przyspiesza tak szybko i bezpiecznie w zakrętach. Ten samochód zdecydowanie przekroczył moje oczekiwania.

Przeczytaj też: Bugatti Chiron – piekielny dźwięk silnika

Na krótko przed rozpoczęciem produkcji nowego hipersportowego samochodu inżynierowie kończą prace na poligonie Pista di Nardò we włoskim regionie Apulia. Teraz zmieniają tylko niuanse i pracują nad precyzyjnym dostrojeniem systemu sterowania silnikiem, podwoziem, hamulcami i skrzynią biegów. Okrążenia na torze w Nardò to ostatnia kontrola przed zakończeniem prac rozwojowych.

Również tam Andy Wallace, kierowca testowy Bugatti, instruktor, wieloletni kierowca wyścigowy, zwycięzca Le Mans i wielokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Daytona, po raz pierwszy jeździł nowym Bugatti Chiron Pur Sport.

Wallace zna szczegóły wielu różnych samochodów wyścigowych i hipersportowych, dlatego jest zaznajomiony z subtelnościami i specjalnymi właściwościami silnika i układu jezdnego przy wszystkich prędkościach. W zeszłym roku pobił rekord prędkości za pomocą Bugatti Chiron Super Sport 300+2 i teraz utrzymuje go z prędkością 490,484 km/h:

Mimo że wykonuję tę pracę już od kilku lat, to tak naprawdę po raz pierwszy jestem w Nardò. Poligon doświadczalny bardzo mi się podoba, przede wszystkim tor z wieloma różnymi zakrętami. Szybkie kombinacje prawa-lewa-prawa na wymagającym 6,2-kilometrowym torze to świetna zabawa w Chiron Pur Sport. Skrzynia o krótszych przełożeniach powoduje jeszcze bardziej brutalne przyspieszenie na wyjściu z zakrętów. Potencjał przyspieszenia bocznego jest niesamowity. Chiron Pur Sport zapewnia kierowcy bardzo bezpośrednią informację zwrotną, co ułatwia jazdę.

Bugatti Chiron Pur Sport - wkrótce ruszy produkcja hipersportowego samochodu

Chiron Pur Sport pozostaje jednak luksusowym, hipersportowym samochodem z homologacją drogową, a nie bezkompromisowym samochodem wyścigowym:

Chiron Pur Sport jest wyjątkowo zwrotny do jazdy po drogach publicznych, ale nadal zapewnia wystarczający komfort. Inżynierowie doskonale ustawili podwozie. Stanowczo i bezpośrednio, ale niezbyt mocno.

Od jesieni 2020 Bugatti zacznie produkować 60 pojazdów Chiron Pur Sport w Molsheim w Alzacji. Wycenione na 3 miliony euro (netto) samochody są przeznaczone dla klientów, podekscytowanych możliwością pokonywania zakrętów w bocznym zakresie limitu dynamiki. Pierwsze pojazdy klientów zostaną dostarczone jeszcze przed końcem roku.

Przeczytaj też: Helle Nice – wyklęta legenda F1

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Wrzesień Światowym Miesiącem Dobroczynności Forda

Korpus Wolontariatu Forda stwarza pracownikom nowe możliwości przekazywania darowizn w związku z pandemią COVID-19, w ramach corocznego Światowego Miesiąca Dobroczynności.

Korpus Wolontariatu Forda, zarządzany przez fundusz Ford Fund, to globalna sieć pracowników zatrudnianych przez firmę Ford i emerytów, którzy od 2005 roku przepracowali wspólnie ponad 1,4 miliona godzin w ramach społecznego wolontariatu.

Korpus Wolontariatu Forda dostosowuje się do nowej, pandemicznej sytuacji, aby zapewnić pracownikom nowe sposoby bezpiecznego przekazywania datków w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności. Jest to 30-dniowa inicjatywa Ford Motor Company, organizowana zawsze we wrześniu, podczas której firma skupia się na działaniach prospołecznych. 

Dwie nowe inicjatywy – „Gesty wsparcia” i „Granty uznania” – mają na celu zaangażowanie pracowników i organizacji non-profit oraz pozarządowych we wzmacnianie więzi społecznych i podnoszenia standardów życia ludzi na całym świecie w obliczu pandemii COVID-19. 

Todd Nissen, dyrektor Korpusu Wolontariatu Forda, wyznał:

Światowy Miesiąc Dobroczynności jest w tym roku szczególnie ważny. Na całym świecie ludzie cierpią z powodu pandemii, dochodzi do społecznych napięć, spowodowanych rasowymi i socjalnymi niesprawiedliwościami. Celem naszych działań podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności jest danie naszym pracownikom możliwości poprawiania trudnej sytuacji życiowej innych ludzi i wspierania ich w potrzebie w tych bezprecedensowych czasach.

Przeczytaj też: Ford SYNC nowej generacji – system podpowiada, kiedy zadzwonić do mamy lub pójść na siłownię i pozwala na zdalną konfigurację ustawień samochodu

Zwykle w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności tysiące wolontariuszy Forda starają się dotrzeć do lokalnych społeczności na sześciu kontynentach i służyć pomocą w licznych projektach. W tym roku, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, zamiast sadzić ogrody, czyścić i odnawiać domy pomocy, czy składać półki w magazynach spożywczych, pracownicy Forda skoncentrują swoje wysiłki na następujących dwóch działaniach: 

  • Granty uznania: Pracownicy mogą nominować organizacje non-profit lub organizacje pozarządowe do dotacji w uznaniu działań, które wykonują w odpowiedzi na COVID-19. Korpus Wolontariatu Forda przyzna dotacje w wysokości do 5000 USD wybranym organizacjom, nominowanym przez pracowników. Pomoże to w utrzymaniu i poszerzaniu podobnych wysiłków w służbie społecznej oraz zaspokajaniu potrzeb związanych z pandemią.
  • Gesty wsparcia: Korpus Wolontariatu Forda zachęca pracowników do pomocy swoim przyjaciołom, sąsiadom lub potrzebującym rodzinom poprzez gesty wsparcia – duże lub małe. Wszystko jedno, czy to telefon i pomoc dla osoby mieszkającej samotnie, czy oddanie krwi, wirtualny wolontariat lub inne formy wsparcia, pracownicy, którzy pomagają w ten sposób, proszeni są o przesłanie zdjęcia, dokumentującego ich działanie. Ci, którzy to zrobią, otrzymają kartę podarunkową o wartości 15 dolarów – z okazji 15. rocznicy funkcjonowania Korpusu Wolontariatu Forda – którą można wykorzystać, aby wesprzeć projekt wybrany z tysięcy zweryfikowanych projektów charytatywnych w ponad 160 krajach. 

Pracownicy Forda są bardzo zaangażowani we wspieranie instytucji pomocy społecznej na całym świecie, z których wiele ma obecnie mniejsze zasoby, a musi nieść służyć większej liczbie potrzebujących, w wyniku pandemii . Wiemy, że pracownicy odpowiedzą na apel, aby pokazać naszym partnerom z organizacji non-profit, jak bardzo doceniamy ich wysiłki, pomagające w poprawianiu świata.

Wrzesień Światowym Miesiącem Dobroczynności Forda

Chociaż pandemia stworzyła przeszkody w bezpośrednich działaniach wolontariuszy, zainspirowała także ludzi do kreatywnych poszukiwań nowych sposobów służenia innym – nie tylko podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności, ale przez ostatnie sześć miesięcy od wybuchu pandemii.

Stworzony w odpowiedzi na prośby pracowników Forda program COVID-19 Donation Match wspierał działania 47 organizacji społecznych, niosących pomoc w 20 krajach. Przekroczone zostały założenia zbiórki, określone na 1 milion dolarów – w ramach programu zebrano ponad 633 000 dolarów z indywidualnych wpłat, które następnie uzupełniono o 500 000 dolarów z filantropijnego funduszu Ford Motor Company Fund oraz o osobistą wpłatę od prezesa Billa Forda.

Przeczytaj też: Ford i Bosch testują technologię, dzięki której auto samo znajdzie miejsce parkingowe

Ponadto Ford Fund stworzył wirtualny projekt wolontariatu Read and Record, w ramach którego wolontariusze Forda zapraszają do czytania książek dla dzieci w oryginalnych językach, dzięki czemu mogły ich słuchać rodziny w dniach, kiedy pod koniec roku szkolnego 2019-2020 zostały zamknięte szkoły i rozpoczęła się nauka zdalna.

Obecnie, gdy świat boryka się z nowymi trudnościami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa, Korpus Wolontariatu Forda współpracuje z organizacjami non-profit, aby stworzyć nowe ścieżki pomocy społecznej.

Najnowsze