Shell Eco Marathon 2012

Wyobraźmy sobie zaprojektownie i zbudowanie samochodu, który mógłby przejechać maksymalną odległość na minimalnej ilości paliwa. Brzmi jak wyzwanie?  W całej Europie znaleźli się śmiałkowie gotowi je podjąć! Już w maju, ponad 30 tysięcy studentów wykorzysta swoją wiedzę naukową, jak i umiejętności za kierownicą.

 

fot. Shell

28. edycja Shell Eco – Marathon po raz pierwszy w historii konkursu rozgrywana będzie na ulicach miasta. Specjalnie na potrzeby wyścigu, zaprojektowany został tor biegnący ulicami jednej z największych europejskich metropolii – Rotterdamu.

Dla dla 227 drużyn z 24 krajów, wyścig na ulicach Rotterdamu to możliwość wykorzystania wiedzy z zakresu wydajności paliw, w warunkach najbliższych codziennej jeździe miejskiej.  By efektywnie zmierzyć się z pięcioma zakrętami pod kątem 90° uczestnicy będą musieli polegać nie tylko na skonstruowanych przez siebie pojazdach, ale również na swoich umięjętnościach w pokonywaniu zakrętów czy przyspieszaniu.

fot. Shell

Nauka bliżej ludzi
Z roku na rok, Shell Eco Marathon zdobywa coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Dlatego też, organizatorzy zadbali by tegoroczne zawody były wyjątkowym i inspirującym doświadczeniem nie tylko dla uczestników, ale również obserwatorów. Trzydniowy maraton wzbogacony został o interaktywne wydarzenia, stając się doskonałym polem wymiany wiedzy nt. przyszłości transportu i efektywnego wykorzystania energii. Przeniesienie zawodów na ulice miasta miało na celu zaprezentowanie efektywności i wydajności pojazdów w codziennym ruchu. Tym samym, Rotterdam – starający się o miano zielonej stolicy Europy, przybliżył Shell Eco-Marathon publiczności zainteresowanej ideą zrównoważonego, ekologicznego transportu.

Silna reprezentacja Polski
W tegorocznej edycji Shell Eco – Marathon, Polskę reprezentować bedzie aż 9 zespołów:

§  SKAP 1 – Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej,

§  SiMR Team – Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,

§  Team High Octane – Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej,

§  Mietek Team – Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej,

§  Elvic Team – Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej,

§  Smart Power – Wydział Mechaniczno Technologiczny Politechniki Śląskiej,

§  GP Syrena – Politechnika Gdańska,

§  Eco Zone 505  – Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej, Politechnika Lubelska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze