Seria wyścigów motocyklowych w Wielkiej Brytanii tylko dla kobiet

Panuje powszechne przekonanie, że wyścigi motocyklowe to sport przeznaczony jedynie dla mężczyzn. A może jednak nie? Brytyjski Thundersport wraz z firmą BUFF od 2013 roku będą organizować The Original BUFF Woman's Championship, czyli nic innego jak serię wyścigów motocyklowych tylko dla kobiet!

Na torach motocyklowych zarówno w Polsce, jak i na świecie spotykamy wiele utalentowanych miłośniczek wyścigów i jazdy torowej. Często jest niestety tak, że ich umiejętności są jedynie niestotnym tłem dla popisów ich znanych kolegów. To zaczyna się powoli zmieniać. W Wielkiej Brytanii organizacja Thundersport GB wraz z firmą BUFF w roli sponsora postanowiła zorganizować serię wyścigów motocyklowych stworzonych specjalnie dla kobiet z podziałem na różne klasy.

Katja Poensgen
fot. materiały prasowe

Z pewnością wielu z Was pomyśli, że kobiety, które mają zamiar czynnie uczestniczyć w tych wyścigach są zupełnie niekonkurencyjne wobec płci męskiej. Nie sposób jednak nie wspomnieć o wielu motocyklistkach, których nazwiska znane są na całym świecie – jedną z nich jest Jenny Tinmouth bijąca rekordy prędkości, a wcześniej uczestniczka wielu wyścigów, czy Katja Poensgen znana z udziału w rozgrywkach klasy 250 cm3.

„Wysiłek i determinacja brytyjskich motocyklistek są tak ogromne, że wielu zawodników nie miałoby z tymi paniami żadnych szans – większość mężczyzn marzy o prędkościach, które one osiągają na swoich motocyklach” – mówi Dave Stewart, szef Thundersport.

Pojawia się zatem pytanie – czy kobiety powinny uczestniczyć we „własnej” serii wyścigów, czy też wszyscy motocykliści i motocyklistki powinni startować na równych warunkach, w tych samych zawodach – jakie jest Wasze zdanie?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze