Karolina Chojnacka

Sejm przegłosował zmiany w mandatach. Rewolucja od 1 stycznia

Posłowie zagłosowali za wprowadzeniem zmian w taryfikatorze mandatów. Oznacza to, że 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie nowe stawki. Kary będą dotkliwe.

Projekt zmian w taryfikatorze został przegłosowany na posiedzeniu Sejmu 29 października. 390 posłów zagłosowało za wprowadzeniem zmian w taryfikatorze mandatów, 27 się wstrzymało, a 18 było przeciw. Teraz propozycja zostanie skierowana do Senatu. Jeżeli przejdzie tam ścieżkę legislacyjną, od wejścia w życie będzie dzielił ją tylko podpis prezydenta.

O podniesieniu mandatów mówi się od lat. Aktualny taryfikator został ustanowiony w 1997 roku, a najwyższa przewidziana w nim stawka to 500 złotych. Teraz to się zmieni.

Jakie będą nowe stawki mandatów?

Minimum 800 złotych za przekroczenie prędkości o 31 km/h, minimum 1000 złotych za nieprawidłowe wyprzedzanie, minimum 1500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, minimum 2500 złotych za prowadzenie po spożyciu alkoholu. W przypadku niektórych wykroczeń kara ulegnie podwojeniu, jeśli kierowca popełni je w ciągu dwóch lat. A to tylko niektóre z szykowanych zmian.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze