Karolina Chojnacka

Sebastian Vettel będzie jeździł dla Astona Martina!

Sebastian Vettel został oficjalnie potwierdzony jako kierowca ekipy Aston Martin na sezon 2021 i kolejne.

Stało się to, czego wszyscy fani Formuły 1 oczekiwali od dawna. Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel został oficjalnie potwierdzony jako kierowca ekipy Aston Martin (tegoroczne Racing Point) na sezon 2021 i kolejne. Tym samym skończyły się trwające od początku sezonu spekulacje, dotyczące dalszej przyszłości Niemca w Formule 1. 

Przeczytaj też: Co dalej z Sebastianem Vettelem?

Sebastian Vettel wyznał:

Cieszę się, że mogę wreszcie podzielić się tą ekscytującą wiadomością na temat mojej przyszłości. Jestem niezwykle dumny, mogąc powiedzieć, że zostanę kierowcą Astona Martina w 2021 roku. To dla mnie nowa przygoda z prawdziwie legendarną firmą samochodową. Jestem pod wrażeniem wyników, które zespół osiągnął w tym roku i wierzę, że przyszłość wygląda jeszcze jaśniej.

Energia i zaangażowanie Lawrence’a [Stroll’a] w ten sport są inspirujące i wierzę, że możemy razem zbudować coś wyjątkowego. Wciąż kocham Formułę 1 i moją jedyną motywacją jest ściganie się na czele stawki. zrobienie tego z Aston Martinem będzie ogromnym przywilejem.

Przeczytaj też: Vettel nie żałuje, że nie został „drugim Schumacherem”, ale jego relacje z Ferrari są napięte

Szef zespołu Otmar Szafnauer dodał:

Wszyscy w Silverstone są bardzo podekscytowani tą wiadomością. Sebastian jest sprawdzonym mistrzem i ma mentalność zwycięzcy, która pasuje do naszych ambicji na przyszłość, jako zespołu Aston Martin. Sebastian jest jednym z najlepszych na świecie i nie mogę wymyślić lepszego kierowcy, który pomógłby nam wejść w tą nową erę. Odegra znaczącą rolę we wprowadzeniu zespołu na wyższy poziom.

Zespół stwierdzi, że umowa 33-latka podpisana na „2021 rok i później” jest:

Wyraźnym potwierdzeniem ambicji zespołu, aby stać się jedną z najbardziej konkurencyjnych ekip w stawce.

Dzień wcześniej Sergio Perez ogłosił, że odejdzie z Racing Point po tegorocznym sezonie Formuły 1, tym samym zwalniając miejsce dla czterokrotnego mistrza świata.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Jako wieloletnia fanka Vettela strasznie się cieszę, że zostaje w F1!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze