Daria Mikólska

Sebastian Loeb ambasadorem motocykli Indian

Jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych w historii przesiada się na jednoślady. Jednak tym razem nie będzie nimi jeździć po torze, a rekreacyjnie. Sebastian Loeb został właśnie ambasadorem marki Indian.

Nazwisko Loeb raczej nie kojarzyło się nam do tej pory z motocyklami. Ten wybitny kierowca i świetny sportowiec do tej pory odnosił sukcesy w rajdach samochodowych, ale przy okazji jest wielkim  entuzjastą motocykli.

W karierze sportowca zdarzyły się również występy (z sukcesami) w wyścigach skuterów oraz motocykli enduro. Jednak są to zamierzchłe czasy jego sportowej kariery, które musiały ustąpić takim kategoriom jak WRC, Pikes Peak, Dakar czy Le Mans.

Wielokrotny mistrz świata postanowił wrócić nie tylko wspomnieniami do starych czasów. Kilka dni temu marka Indian pochwaliła się nowym ambasadorem. W ramach współpracy kierowca otrzymał do dyspozycji służbowy motocykl Indian FTR R Carbon. Sportowa maszyna jest wyposażona w silnik o V-Twin pojemności 1,2-litra.

Sam Sebastian Loeb tak podsumował swoją współpracę: Cieszę się ze współpracy z Indianem. Częściej widuje się mnie za kierownicą samochodu niż na motocyklu, ale zawsze jeździłem, by doświadczać innych wrażeń. Uwielbiam szosę jak i tor, a FTR pozwala zabawić się tu i tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze