Karolina Chojnacka

Samochód z trzema rekordami Guinnessa? Ten elektryk to prawdziwy rekordzista!

Wpis do Księgi Rekordów Guinnessa to zaszczyt. Samochód z trzema rekordami Guinnessa musi być naprawdę wyjątkowy...

Ford Mustang Mach-E jest trzykrotnym zdobywcą rekordu Guinnessa!

W lipcu elektryczny Mustang został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa po wykazaniu super-oszczędnością na trasie John O’Groats – Land’s End. Mach-E został doceniony za najniższe zużycie energii samochodu elektrycznego. Przejechał ponad 6,5 mili (ok. 10,5 kilometra), zużywając jedną kilowatogodzinę (kWh) energii elektrycznej, co zostało zweryfikowane poprzez niezależny odczyt danych.

Przy pełnym akumulatorze o pojemności 88 kWh osiągnięta wydajność przekłada się na zasięg ponad 500 mil (ok. 804,7 kilometra), to znaczy więcej o ponad 120 mil od oficjalnego zasięgu Mustanga Mach-E, wynoszącego 379 mil (ok. 609,9 kilometra) – i trzykrotnie więcej niż wynosił cel nowego rekordu dla pojazdu elektrycznego.

Teraz Ford Mustang Mach-E dodaje dwa kolejne tytuły w zakresie ładowania, do wcześniej już zdobytego rekordu ultrawydajności.

Rekord Guinnessa z wynikiem 43 minut i 13 sekund to zdecydowanie najkrótszy czas ładowania podczas najdłuższej podróży w Wielkiej Brytanii. To wynik o 30 minut lepszy niż podczas poprzedniej próby! Szybkie ładowanie Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła, przy pomocy ładowarki o mocy 150 kW, dodaje około 73 mil (ok. 117,5 kilometrów) zasięgu jazdy na każde 10 minut ładowania.

Zespół, bijący rekord Guinnessa, zatrzymał się na stacji ładowania MFG w Wigan, w północno-zachodniej Anglii, tylko na jedno doładowanie, co oznacza, że ​​rekord najmniejszej liczby postojów na uzupełnienie energii, zostanie na stałe utrzymany przez Forda Mustanga Mach-E.

Rekordziści świata, którzy brali udział w tym doświadczeniu, Paul Clifton, korespondent BBC, oraz piloci Fergal McGrath, Kevin Booker i Adam Wood, mają już na swoim koncie różne rekordy związane z ekonomiczną jazdą pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Podczas prób bicia rekordu wykorzystali możliwości zdalnego rejestrowania danych Intrepid Control Systems, do monitorowania i rejestrowania zużycia energii przez samochód – zgodnie z surowymi standardami niezależnej weryfikacji ustanowionymi przez Guinness World RecordsTM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze