Karolina Chojnacka

Czy to możliwe, że Mustang Mach-E dotrze na nadmorską plażę z KAŻDEJ europejskiej stolicy na JEDNYM ŁADOWANIU?

Z Berna do Genui, z Madrytu do Marbelli, z Budapesztu do Triestu, Ford zapewnia, że Mustang Mach-E może dotrzeć na plażę z europejskich stolic bez konieczności zatrzymywania się na doładowanie.

Tego lata bez wątpienia więcej kierowców niż zwykle będzie przemierzać Europę pojazdami elektrycznymi, których sprzedaż w 2021 roku wzrosła o ponad 50% w porównaniu z tym samym okresem roku 2020. Ale czy będą podróżować bez strachu, że nagle wyczerpie im się bateria, a oni nie będą mieli gdzie naładować auta?

Jak zapewnia Ford, nowi właściciele Mustangów Mach‑E nie muszą odczuwać obaw o zasięg wakacyjnych podróży swoim samochodem i cieszyć się w pełni emocjami związanymi z letnim wypadem.

Z Berna w Szwajcarii do historycznego włoskiego miasta portowego Genua, czy z Madrytu na piękne hiszpańskie plaże Marbelli, czyli z europejskich¹ stolic na wybrzeża -wszędzie tam mogą śmiało dotrzeć na jednym ładowaniu właściciele w pełni elektrycznych Fordów Mustangów Mach-E.

Mustang Mach-E może nawet – bez przystanku na ładowanie – przewieźć rodzinę z czeskiej Pragi na północ Polski, na odległe o ponad 500 kilometrów plaże w okolicach Szczecina. Przy zasięgu jazdy na napędzie czysto elektrycznym wynoszącym do 610 km, pozostanie jeszcze zapas energii.

Podróżowanie na wybrzeże ze stolic Austrii, Węgier, Polski, Hiszpanii czy Szwajcarii wiąże się także z pokonaniem długiego odcinka. Jednak sieć FordPass Charging Network, zapewniająca najlepsze w branży usługi ładowania, oferuje kompatybilne ładowarki zarówno w nadmorskich kurortach, jak i w każdej ze stolic. Właściciele Mustangów Mach-E mogą więc zadbać i o pełne akumulatory, i o pełną opaleniznę, bez obaw, że zabraknie im prądu na powrót do domu.

Poza zerową emisją, samochód pozwala cieszyć się właścicielom niższymi kosztami eksploatacji w porównaniu z modelami napędzanymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi, a także z cichej pracy elektrycznego układu napędowego i – co za tym idzie – relaksującej jazdy na długich dystansach.

Chcecie kupić Forda Mustanga Mach-E? Spieszcie się, 60% z puli aut dostępnych na ten rok już zarezerwowano
Mustang Mach-E, fot. materiały prasowe / Ford

Bez względu na to, dokąd zdecydują się udać tego lata Europejczycy, mogą skorzystać z funkcji planowania podróży EV Trip Planner w aplikacji FordPass. Aplikacja oblicza trasę i na podstawie aktualnego poziomu akumulatora Mustanga Mach-E planuje ewentualne postoje na ładowanie, jeśli są one konieczne. Funkcja Intelligent Range dokładniej przewiduje zasięg, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak styl jazdy, prognozy pogody oraz dane z innych Mustangów Mach-E, które pokonały już tę samą trasę.

Na tym nie kończą się możliwości Mustanga Mach-E jako letniego towarzysza podróży. Dodatkowa przestrzeń bagażowa pod maską, czyli „frunk”, może posłużyć do przewożenia wilgotnych i zapiaszczonych ręczników lub strojów plażowych, a modele wyposażone w opcjonalny dach panoramiczny pełnej długości, dzięki jego specjalnej szklanej powłoce dłużej utrzymują chłód w kabinie. Ponadto, wewnętrzna warstwa pomiędzy szybami stanowi barierę dla promieni ultrafioletowych.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze