Karolina Chojnacka

Ford Mustang Mach-E GT – cena w Polsce robi wrażenie. Można już zamawiać najszybszego seryjnego elektryka

W Polsce można już składać zamówienia na Forda Mustanga Mach-E GT. Ile kosztuje najszybsza, sportowa odmiana elektrycznego Mustanga?

Mustang Mach-E GT dysponuje wyższym momentem obrotowym, niż jakikolwiek inny seryjny pojazd Forda. Dwusilnikowy układ napędowy o mocy 465 KM przenosi 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego niezależnie na przednią i tylną oś, co zapewnia przyspieszenie do 100 km/h, odpowiadające przyspieszeniu Tesli Model Y.

Prędkość maksymalna Mustanga Mach-E GT jest ograniczona do 200 km/h. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie 3,7 sekundy, co czyni go najszybciej przyspieszającym pięciomiejscowym samochodem Forda oferowanym dotychczas w europejskiej gamie.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 88 kWh, Mustang Mach-E GT na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 500 kilometrów. Elektryka można naładować od 10% do 80% w około 45 minut, a w ciągu dziesięciu minut zasięg może wzrosnąć nawet o 99 kilometrów.

Mustang Mach-E GT już dostępny do zamawiania w Polsce

Od dziś w Polsce można składać zamówienia na Mustanga Mach-E GT, najszybciej przyspieszającego Forda w historii Europy.

Polski cennik rozpoczyna się od 335 000 złotych. Pierwsze egzemplarze Forda Mustanga Mach-E GT trafią do klientów w Polsce na początku 2022 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze