Karolina Chojnacka

Samochód roku 2021 według Jeremy’ego Clarksona? Takiej odpowiedzi się nie spodziewacie!

Jaki jest najlepszy samochód roku 2021 według Jeremy’ego Clarksona? Ile KM ma pod maską? Jak szybko rozpędza się do „setki”? Czy ma napęd elektryczny? Odpowiedź może was zaskoczyć!

Jeremy Clarkson, znany i uwielbiany przez wielu brytyjski dziennikarz motoryzacyjny, znany jest z miłości do piekielnie szybkich i mocnych samochodów. Wbrew panującym w branży trendom, otwarcie mówi, że zawsze będzie wolał dźwięk silnika spalinowego, a konkretnie silnika V8, od cichej jazdy samochodem elektrycznym.

Samochód roku 2021 według Jeremy’ego Clarksona

Jeremy Clarkson uważa, że samochód roku 2021 to: Toyota GR Yaris!

Zaskoczeni?

Nowa Toyota GR Yaris jest pierwszym sportowym samochodem Toyoty z napędem na cztery koła i pierwszym modelem homologacyjnym do WRC od zakończenia produkcji Celiki GT-FOUR w 1999 roku.

Sportowy model jest napędzany trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem 1,6 l o mocy 261 KM, współpracującym z manualną skrzynią o 6 biegach. Lekka konstrukcja nadwozia, która gwarantuje korzystny stosunek masy do mocy 4,9 kg/KM. Masa auta wynosi tylko 1280 kg. GR Yaris przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze