Ewa Kania

Słyszałeś o specjalnej, rządowej stacji paliw? Mało kto o niej wie, a każdy może na niej zatankować

Ceny paliw budzą od dawna sporo emocji, za sprawą dużych wahnięć, podwyżek i dyskusyjnych praktyk Orlenu. A czy wiecie, że istnieje coś takiego jak rządowa stacja paliw?

Spis treści

Gdzie znajduje się rządowa stacja paliw?

Rządowa stacja paliw znajduje się na terenie COAR, czyli Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Umiejscowione jest ono przy ul. Powsińskiej 69/71 w Warszawie. Może to być zaskoczenie nawet dla często przejeżdżających tamtędy Warszawiaków, ponieważ o istnieniu stacji paliw w tym miejscu nie informują żadne znaki, a pylon z cenami jest niewielki i stoi na uboczu, obok podobnych znaków, informujących o innych usługach świadczonych na tym terenie.

Znacznie lepiej wygląda to od drugiej strony, czyli od ulicy Limanowskiego. Tu już ustawiono szereg flag oraz duży baner z napisem „STACJA PALIW”. Znajduje się tu także kolejny pylon z cenami.

Kto może korzystać z rządowej stacji paliw COAR?

Centrum Obsługi Administracji Rządowej służy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „realizacją zadań publicznych”. Wśród nich jest świadczenie usług transportowych. Jak czy tamy na stronie COAR:

Flota samochodowa, którą dysponuje Centrum Obsługi Administracji Rządowej umożliwia sprawną i profesjonalną obsługę transportową administracji rządowej i jest dedykowana szczególnie wymagającym pasażerom. Kierowcy odbywają cykliczne szkolenia i kursy doskonalące technikę jazdy. Są także uprawnieni do kierowania pojazdami powyżej 3,5 t.

Centrum dysponuje ponad 70 pojazdami (samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, autobus, ciągniki i specjalistyczne) następujących marek – BMW, Skoda, Mercedes, MAN, Volvo, VW – w tym samochody z napędem hybrydowym a także pojazdy marek Nissan i Renault z napędem elektrycznym. W 2021 roku samochody przejechały łącznie 1 425 604 kilometry.

Znajdująca się na terenie COAR stacja paliw, obsługuje wspomnianą flotę i jest niewątpliwie rozwiązaniem bardzo wygodnym. Ale nie tylko dla pracowników centrum. Na jego stronie znajdziemy też taką informację:

Na swoim terenie posiadamy również stację benzynową, która wyróżnia się konkurencyjnymi cenami paliw i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Skorzystać z niej może zatem każdy, ale nie w dowolnym momencie. Stacja znajduje się na zamkniętym terenie za szlabanem i czynna jest tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.

Jakie są ceny paliw na rządowej stacji COAR?

Ze strony Centrum Obsługi Administracji Rządowej możemy dowiedzieć się również takich informacji na temat tamtejszej stacji paliw:

  • Oferujemy paliwa wysokiej jakości, w konkurencyjnych cenach,
  • Monitorujemy i kontrolujemy jakość paliwa na bieżąco,
  • Oferujemy płyn do spryskiwaczy szyb,
  • Prowadzimy sprzedaż bezgotówkową, z odroczonym terminem płatności, na podstawie umów zawartych z Centrum.

Stacja posiada tylko dwa rodzaje paliw – benzynę 95-oktanową oraz diesla. Obecnie ceny prezentują się następująco:

  • Pb95 6,44 zł
  • ON 6,08 zł

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze