Rusza kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie. Prezentujemy jej gwiazdorską ekipę komentatorów!

09 czerwca 2020
Od czwartku, 11 czerwca, co tydzień o 20:00, będzie można oglądać wirtualne wyścigi W Series Esports League. Organizatorzy serii ogłosili właśnie gwiazdorską ekipę komentatorów wirtualnych zawodów.
Loading module...

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa organizatorzy W Series zdecydowali, że zawodniczki nie powrócą na tor w sezonie 2020. Będą się za to ścigać wirtualnie w W Series Esports League, nowej inicjatywie W Series powstałej we współpracy z Logitech G, Beyond Entertainment oraz iRacing, mającej na celu promocję kobiet w sim racingu.

21 zawodniczek, w tym Gosia Rdest, będzie się wirtualnie ścigać cyfrową wersją samochodu Tatuus Formula Renault 2.0 na 10 najpopularniejszych torach świata. Pierwszy wyścig odbędzie się na słynnym i uwielbianym przez kibiców Autodromo Nazionale di Monza.

Przeczytaj też: Kobieca seria wyścigowa W Series - organizatorzy ujawniają plany na sezony 2020 i 2021!

Głównym komentatorem wirtualnych zawodów będzie Luke Crane, doświadczony simracer, ścigający się w wielu topowych grach od ponad dekady, a także komentujący niektóre znane e-sportowe zawody:

Naprawdę nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak umiejętności kierowców W Series przenoszą się do wirtualnego świata, oraz różnicę w wynikach między wyścigami na torze w ubiegłym sezonie, a tymi wirtualnymi.

Crane’owi partnerować będzie David Coulthard, 13-krotny zwycięzca Grand Prix Formuły 1, Przewodniczący Rady Doradczej W Series i doświadczony komentator wyścigów F1 dla Channel 4.

Prezenterką W Series Esports League będzie, współpracująca już w poprzednim sezonie z W Series, Lee McKenzie:

Po prezentowaniu na Channel 4 w ubiegłym roku bardzo udanego pierwszego sezonu torowego W Series, nie mogę się doczekać, aby zaprezentować wyścigi e-sportowe w tym roku. Fakt, że uczestniczący w nich kierowcy W Series tak chętnie chcą wziąć udział w wirtualnych zawodach, by poradzić sobie z brakiem wyścigów na torze, sprawia, że będzie to bardzo szczególne wydarzenie.

Przeczytaj też: Lee McKenzie: wyjątkowa kobieta w świecie motorsportu

Do ekipy komentatorskiej wirtualnych kobiecych wyścigów dołączy też Billy Monger, brytyjski kierowca Formuły 3, zapalony simracer, analityk Formuły 1 dla Channel 4, zdobywca nagrody BBC Sports Personality of the Year Helen Rollason Award za wybitne osiągnięcia w obliczu przeciwności losu (w 2017 roku Monger w trakcie wyścigu brytyjskiej Formuły 4 uległ poważnemu wypadkowi w trakcie, w wyniku którego amputowano mu obie nogi):

W zeszłym roku bardzo podobało mi się oglądanie wyścigów W Series w telewizji – wyścigi były zarówno imponujące, jak i zabawne. Jestem zapalonym simracerem i myślę, że połączenie iRacing, Beyond Entertainment i Logitech stworzy doskonałą platformę, na której zawodniczki W Series będą mogły ścigać się ze sobą twardo, ale uczciwie. Dlatego z niecierpliwością czekam na dodanie moich poglądów i analiz do komentarza.

Transmisje wirtualnych wyścigów W Series Esports League będą ogólnodostępne na oficjalnych kanałach W Series na YouTubie, Facebooku i Twitchu.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!