Karolina Chojnacka

Rozpoczyna się remont wiaduktu w ciągu autostrady A1! Co to oznacza dla kierowców?

Doskonałe wieści dla kierowców! Jeszcze przed końcem tego roku pojadą w kierunku Katowic wiaduktem na węźle Łódź Północ w ciągu autostrady A1. Jednak wcześniej czekają ich utrudnienia.

W poniedziałek, 28 czerwca, rozpocznie się remont wiaduktu w ciągu autostrady A1 na węźle Łódź Północ, na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. Prowadzone prace będą skutkowały zmianami w organizacji ruchu również na autostradzie A2 – pod remontowanym obiektem. Ruch na kierunku Poznań – Warszawa, będzie się odbywał po jednym pasie w obu kierunkach.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne, aby bezpiecznie przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne. Wiadukt został wyłączony z eksploatacji pod koniec 2019 roku po pojawieniu się zarysowań na konstrukcji. Od tamtego czasu przejazd w kierunku Katowic obywał się odcinkiem sąsiadującej z węzłem łącznicy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że przywrócenie ruchu na wiadukcie nastąpi w listopadzie, a przejazd pod wiaduktem całą szerokością obu jezdni autostrady A2 będzie możliwy do końca tego roku. Zmiany w organizacji ruchu będą dostosowywane na bieżąco do prowadzonych prac.

Źródło informacji: GDDKiA, opracowanie własne

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze