Rowerzysta doprowadził do kolizji i absurdalnie się tłumaczył

To zdarzenie jest dobrym przykładem, że rowerzyści wcale nie mają problemów ze znajomością przepisów. Zwyczajnie ignorują je dla własnej wygody.

Do kolizji doszło na jednym ze skrzyżowań w Ustrzykach Dolnych. Jadący ulicą rowerzysta zignorował czerwone światło, uderzył lekko w samochód wyjeżdżający z prawej strony, odbił się od niego i omal nie wpadł pod auto nadjeżdżające z lewej strony.

O zdarzeniu informuje podkarpacka policja, w której komunikacie możemy przeczytać, że powodem wjechania na skrzyżowanie na czerwonym świetle była „awaria linki hamulca w rowerze”. Czyżby zerwała się podczas próby zatrzymania roweru? No i co z drugim hamulcem? Jeśli też nie działał, to dlaczego mężczyzna jeździł po drogach publicznych niesprawnym pojazdem?

I dlaczego policja podaje taką przyczynę kolizji, jednocześnie publikując nagranie z monitoringu, na którym widać, że mężczyzna dziarsko pedałuje, mijając linię warunkowego zatrzymania oraz sygnalizator z czerwonym światłem? Dopiero na widok samochodu podjął paniczną próbę zatrzymania się. Policja nie informuje czy rowerzysta otrzymał jakąś karę. Według taryfikatora mandatów powinno to być od 300 do 500 zł. Do tego należy doliczyć 500 zł za spowodowanie kolizji oraz ewentualne naprawy dwóch samochodów, które uczestniczyły w zdarzeniu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

dobrze kurwo że blokowanie przejazdu rowerowego złomem i niezatrzymywanie się na warunkowej strzałce w prawo jest cacy oczywiście chuju wszystkie samochody w Polsce są sprawne technicznie

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Tu mamy tak:
1. Jazda pojazdem niesprawnym technicznie (rower bez sprawnego co najmniej jednego hamulca, jest pojazdem niesprawnym) – mandat od 20 do 500 zł
2. Niezatrzymanie się przed sygnalizatorem S1 wskazującym sygnał czerwony – mandat od 300 do 500 zł.
3. Spowodowanie kolizji – mandat od 200 do 500 zł

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze