Rowerzystów prawo nie obowiązuje? Z pewnością nie kolarzy

Rowerzystów prawo nie obowiązuje? Z pewnością nie kolarzy

16 września 2019
1
4
Czy uwzięliśmy się na rowerzystów? Bynajmniej. Po prostu szczerze oburza nas arogancja, beztroska i bezmyślność takich osobników jak ten na nagraniu.

Czerwone światło na skrzyżowaniu, piesi na przejściu - co robisz w takiej sytuacji? Niektórzy rowerzyści uważają, że nic - mogą jechać dalej. Przecież jakie zagrożenie może stanowić rowerzysta?

Jak pokazuje tragiczny przykład, który niedawno miał miejsce, może nawet zabić pieszego (o czym ostatnio pisaliśmy). Tym razem skończyło się tylko na niegroźnym (mamy nadzieję) potrąceniu. Dręczy nas tylko pytanie co miał w głowie ten rowerzysta? Jakie myśli mu się w niej pojawiły na widok czerwonego światła i pieszych na przejściu? Może nauki „króla rowerów” lub jemu podobnych „autorytetów”? A jeśli nie wiecie kim jest samozwańczy „król rowerów”, to odsyłamy do naszego tekstu na temat jego przemyśleń odnośnie tego, dlaczego rowerzystów prawo nie obowiązuje.

Komentarze

Widz
16 września 2019 23:30
Na nagraniu widać, że rowerzysta nie przekraczał przejścia dla pieszych (nie przecinał go) a jedynie skręcał w lewo z jezdni na ścieżkę rowerową biegnącą po chodniku.
LO > Widz
17 września 2019 16:13
On nie miał prawa się tam znaleźć. Tam są scieżki rowerowe po obu stronach Zwycięzców. Że już nie wspomnę o jeździe lewym pasem i skręcaniu na czerwonym świetle.
s// > LO
01 października 2019 11:41
śmieszne gówna a nie żadne ścieżki
Sprawiedliwy > Widz
18 września 2019 11:39
No tak