Rowerzystka jedzie po przejściu, na czerwonym, przez cztery pasy. No bo czemu nie?

Rower to wspaniały środek transportu, mający czasem dziwny wpływ na niektóre osoby. Coś jest w tych dwóch kółkach, co skłania je do całkowitego lekceważenia przepisów oraz do podejmowania potencjalnie samobójczych działań.

Ruchliwa, czteropasmowa ulica w Bielsku Białej, a na niej przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Rozważny kierowca nadal zachowuje w takiej sytuacji czujność, co w tym przypadku zapobiegło tragedii.

Dlaczego „kolarze” nie jeżdżą po drogach dla rowerów – wyjaśnia „król rowerów”

Oto bowiem przez przejście dla pieszych, pomimo czerwonego światła, przejeżdża sobie rowerzystka. Nie rozumie co oznacza czerwony sygnał. Nie wie, że po przejściu dla pieszych nie wolno jeździć rowerem. Jedyne, co jest w stanie przetworzyć, to fakt, że bycie potrąconym przez samochód nie jest niczym przyjemnym. Pakuje się więc pod nadjeżdżające pojazdy, ale robi to ostrożnie, upewniając się, czy wszyscy kierowcy zrozumieli, że to ona jest najważniejszym uczestnikiem ruchu i należy się jej bezwzględne pierwszeństwo. Macha tylko zniecierpliwiona do kierującej autem z kamerą, która ośmieliła się na nią zatrąbić.

Rowerzystka wjechała prosto pod samochód. Przerażające nagranie

Może wreszcie czas przestać udawać, że jak ktoś skończył 18 lat, to automatycznie przyswoił cały Kodeks drogowy i ma wszelkie niezbędne kompetencje, aby na przykład poruszać się ulicami, wraz z innymi pojazdami?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Tak jest bezpieczniej.
Idiotyczne, bezmyślne kierowanie się przepisami a nie zdrowym rozsądkiem może by” dla kolarza po prostu niebezpieczne.
Rower to sprzęt sportowy, a nie pojazd co może być niezrozumiałe dla kanapowych oferm którym SPD kojarzy się tylko socjaldemokracją.
Ruszanie z miejsca w lawinie ryczącej blachy, albo spokojny przejazd na pustym skrzyżowaniu…. kto myśli ten wie co robić.
Zamiast głupio komentować wrażenia lepiej nie przeszkadzać kolarzom oni sobie doskonale radzą ze swoim bezpieczeństwem.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze