Rowerzysta zgrywus? Nie, jego po prostu przepisy nie obowiązują

Rowerzysta zgrywus? Nie, jego po prostu przepisy nie obowiązują

14 stycznia 2021
1
3
Są wśród nas rowerzyści, którzy uważają, że drogi publiczne to ich własny plac zabaw i tak też po nich jeżdżą. Oto przykład kolejnego takiego osobnika.

Kierowcy autobusu udało się nagrać rowerzystę, który jak wielu jemu podobnych, ma przepisy w głębokim poważaniu. Ignoruje obecność drogi dla rowerów, nie trzyma się prawej krawędzi pasa ruchu i robi temu podobne rzeczy.

Rowerzysta przepisów znać nie musi?

Autor filmu nazywa ironicznie tego rowerzystę zgrywusem, ale w jego zachowaniu nie widzimy niczego nadzwyczajnego. Czasami jedzie ulicą, jakby poruszał się przynajmniej motocyklem, czasami czuje się pieszym i wjeżdża na chodnik. Typowe dla niektórych rowerzystów przeświadczenie, że żadne przepisy ich nie dotyczą.

Komentarze

bjk'
14 stycznia 2021 12:58
od kiedy chodnik baranie nazywamy drogą dla rowerów?
lp'ok
14 stycznia 2021 13:03
20 cm od krawężnika to środek pasa?Temu kierowczynie lepiej będzie jak przestanie you tube zaśmiecać takim chłamem no wielka zbrodnia rowerzysta na PUSTEJ drodze
Jakub St.
15 stycznia 2021 01:14
1) Jeśli droga dla rowerów nie jest po prawej stronie rowerzysty, tylko po drugiej stronie drogi, to nie ma obowiązku nią jechać.
2) Często bywa, że droga pojawia się nagle, bez wcześniejszej informacji (np. zrobiono kawałek przed nowym budynkiem), i rowerzysta nie ma jak na nią nagle zjechać.
3) Takie drogi dla rowerów zazwyczaj również się szybko kończą i po prostu bez sensu jest czekać na światłach itp. by skorzystać z kilkuset metrów.
4) Droga dla rowerów na kostce "piękną"? A czy tzw. kocie łby są "pięknymi" drogami do jazdy dla samochodów?
5) Nie znam miejsca i nie widać dużo pod koniec filmu, ale jeśli ten rowerzysta przejechał na czerwonym, to oczywiście wstyd dla niego. Za to wcześniej nie widzę przewin.
6) Aha. "Środkiem pasa"? Nie wygląda to na środek, ale nawet gdyby - sam czasem odsuwam się od prawej krawędzi, bo mnóstwo kierowców próbuje zmieścić siè na tym samym pasie i wyprzedza " na gazetę", co jest śmiertelnie niebiezpieczne.