Rowerzysta oburzył się, bo spotkał kierowcę o takiej samej jak on mentalności

Rowerzysta oburzył się, bo spotkał kierowcę o takiej samej jak on mentalności

26 sierpnia 2020
1
24
Nasz znajomy rowerzysta, podczas swoich rowerowych wycieczek, stosuje zwykle zasadę „jadę po swojemu, a ty się martw”. Jakież było jego zdziwienie, kiedy spotkał kierowcę, kierującego się identyczną maksymą.
Loading module...

Dobrze już wszystkim znany antybohater YouTuba lubi pojawiać się tam, gdzie nie powinno go być (na przykład prawy pas drogi krajowej, zamiast jej pobocze) i wygrażać kierowcom, którzy odmawiają mu prawa do samowolki. Tym razem spotkał kierowcę samochodu, który też lubi narzucać swoją wolę innym uczestnikom ruchu.

Naszemu znajomemu rowerzyście puściły nerwy. Niedługo kogoś pobije?

Nasz znajomy rowerzysta wyjątkowo poruszał się zgodnie z przepisami. Z naprzeciwka na jego pas wjechał kierujący Hondą, który wyprzedzał autobus. Podczas tego manewru minął autora nagrania bardzo blisko, ale to dlatego, że autor nie poruszał się prawą krawędzią jezdni, jak wymagają tego przepisy.

Czy za ten filmik nasz znajomy rowerzysta stanie przed sądem?

Zapytany, dlaczego tak jechał, odpowiedziałby z pewnością, że chciał uniknąć stojącej na ulicy wody, co jest zrozumiałe. Do zjechania do krawędzi chciał go zmusić kierujący Hondą, ale nasz znajomy rowerzysta jechał niewzruszony. Nie od dziś wiemy, że dla niego nie liczy się własne bezpieczeństwo, tylko to, że nie ustępuje przed nikim i niczym.

Komentarze

s//
25 sierpnia 2020 00:32
aha mendo pierdolona czyli wyprzedzamy na trzeciego tak i to jest normalka?Czyli gdy z przeciwka jedzie rower to mozna sobie wyprzedzac tak a mijający cię o włos pędzący samochód to takie nic prawda?Autorzyno tych bredni wróć do oślej łączki na pierwsze lekcje z teorii po cholerę rowerzysta ma jechac skrajem drogi żeby taki matoł wyprzedzający z przeciwka mógł z całą pewnością na niego walić i w razie czego zepchnąć z drogi do rowu?Kolejny bieda artykulik pełen głupich trywialnych tekstów i zerowej wartości merytorycznej
Podpis > s//
26 sierpnia 2020 14:58
zesrałeś się xD
pytanie > s//
26 sierpnia 2020 15:51
Gdzie tam jest wyprzedzanie na trzeciego?
s// > pytanie
26 sierpnia 2020 22:56
a kiedy wyprzedzamy mendo kiedy jedzie coś z przeciwka?Co z tego że to jest rower?
mk > s//
27 sierpnia 2020 13:24
a można, pacanie
s// > mk
27 sierpnia 2020 18:00
g.. można debilu popierdolony
Jb > s//
27 sierpnia 2020 15:29
Ale z Ciebie cham
Jerry
26 sierpnia 2020 15:50
W przepisach bardzo jasno i wyraźnie jest napisane, że rowerzysta ma jechać jak najbliżej prawej krawędzi drogi, z zachowaniem bezpieczeństwa. Na kierowcy ciąży obowiązek zachowania co najmniej metra od rowerzysty. Autorze tego artykułu: oddaj prawko i zdaj ponownie egzamin!
czoper > Jerry
26 sierpnia 2020 16:04
przepis przepisem.Moze i nie trzymał sie prawej krawedzi ale to nie daje kierowcy prawa zeby go prawie na czołówke brac,litościi
Prawnik > Jerry
26 sierpnia 2020 22:06
"W przepisach bardzo jasno i wyraźnie jest napisane, że rowerzysta ma jechać jak najbliżej prawej krawędzi drogi"

Nic takiego nie jest napisane.
zwieden > Prawnik
27 sierpnia 2020 19:47
Tu http://blogzmiasta.pl/rowerem-po-prawej-stronie/ se poczytaj kmiocie bezdenny o przepisach z wyjaśnieniami nawet miejscami na korzyść rowerzysty, problem że jazda środkiem jezdni jest mozliwa WYŁĄCZNIE przy zamiarze skrętu w lewo - wtedy i tylko wtedy. W każdym innym przypadku mozliwie blisko prawej krawędzi. koniec i kropka.
Rtvagd
26 sierpnia 2020 16:26
To ten słynny rower z trzema pedałami
8 pasazer zomo
26 sierpnia 2020 18:06
a jak mial jechac matole spasiony? wracaj do swojej puchy i czuj sie dalej wladca drogi motozjebye.
Prawnik
26 sierpnia 2020 22:05
Panie Autorze (niepodpisany),

Pobocze NIE jest rowerzystów! Jazda rowerem po poboczu jest niezgodna z przepisami.
jAN
27 sierpnia 2020 07:13
Idioto sam prowokujesz takie sytuacje,jak wylądujesz na wózku to będziesz dalej przekonywał że winni są ci żli kierowcy?
kier
27 sierpnia 2020 07:26
Trzeba powstrzymać tego rowerzystę pieniacza bo dojdzie do tragedii dlatego wysyłam dokonania tego idioty na policję.Tylko ubezwłasnowolnienie tego idioty na dwóch kółkach może zapobiec tragedii. Jakiś kierowca który będzie miał "przyjemność " spotkać cię na swojej drodze będzie miał problemy i wyrzuty sumienia całkiem niepotrzebnie bo wyrwał chwasta
s// > kier
27 sierpnia 2020 18:02
wysyłaj fajnie podpierdalasz tych wszystkich skurwysynów jebanych w dupę bydlaków co go wyprzedzają na trzeciego spychają z drogi tych popierdolonych tirowców debili tych wszystkich kretynów grożących mu pobiciem itd rób tak dalej chujów w samochodzikach dojadą mandatami aż miło
wrocław
27 sierpnia 2020 07:54
Pokaż jakieś swoje filmiki autorze tego paszkwila. Rowerzysta jechał 'możliwie' jak najbliżej prawej strony, czyli prawie po środku. Kierowca wyprzedzający na 3go i jeszcze próbujący wymusić powinien stracić prawo jazdy od ręki!
Mg
27 sierpnia 2020 08:14
Ja jako cyklistów jeżdżę jak najbliżej prawej krawędzi jezdni i takie sytuacje, że kierowca z naprzeciwka wyprzedzając prawie mnie spycha z drogi zdarzają się regularnie. Albo wyprzedzanie mnie bez zachowania odpowiedniej odległości.

Drogi autorze artykułu, NIE MA usprawiedliwienia takiego zachowania. Mój znajomy wpadł pod tira, bo z powodu dziur w drodze uderzył kołami o krawężnik i się przewrócił. Kierowca tira oczywiście wyprzedzał na ścisk, bo nie chciało mu się czekać, aż przejadą kierowcy z naprzeciwka.
K >s//
27 sierpnia 2020 10:11
S// jest pedalarzem z nagrania. Zawsze się burzy pod tymi artykułami, wszystkich obraża i zero racji. Weź się człowieku zastanów bo wszyscy Ci mówią, że zachowujesz się jak debil, zrobisz takim zachowaniem krzywdę sobie lub komuś.
s// > K >s//
27 sierpnia 2020 18:05
nie palancie s// jest człowiekiem którego wkurwia że jakiś skurwysyn wypisuje infantylne artykuliki podpierając się czyimiś tam filmikami jakiś gnój pismaczek pierdoli mi że rowerzysta nie może jechać jezdnią gdzie jest 70tka na ograniczeniu bo tak bo ta kurwa jebana w dupę pizda dziennikarska tak sobie uważa nic to że ta kurwa nie ma racji on sobie pisze artykulik kreując się na specjalistę od przepisów
s// > K >s//