Czy za ten filmik nasz znajomy rowerzysta stanie przed sądem?

Czy za ten filmik nasz znajomy rowerzysta stanie przed sądem?

20 sierpnia 2020
1
43
Bezczelne wymuszanie na innych swoich wyimaginowanych praw oraz piętnowanie kierowców, zwracających uwagę na niewłaściwe zachowanie, widzieliśmy już wielokrotnie. Tym razem nasz znajomy rowerzysta posunął się o krok dalej w poczuci własnej bezkarności.
Loading module...

Sytuacja pozornie taka, jakich widzieliśmy już sporo. Wielopasmowa ulica, podniesiony limit prędkości, a wzdłuż niej droga dla rowerów. Zgadnijcie którędy jedzie nasz znajomy rowerzysta.

Rowerzysta celowo naraża się na niebezpieczne sytuacje, i dziwi się, że do nich dochodzi

Tym razem wybrał się na przejażdżkę z kolegą, który również uważa, że z racji posiadania roweru, przestały go obowiązywać przepisy ruchu drogowego, a ulice wybudowano wyłącznie dla jego przyjemności. Nasz znajomy rowerzysta nie byłby z sobą gdyby tego towarzystwa nie wykorzystał do złamania kolejnego przepisu - zakazu jazdy rowerzystów inaczej, niż gęsiego (obok siebie mogą jechać tylko w sytuacji, kiedy droga jest pusta i nie utrudniają nikomu ruchu).

Nasz znajomy rowerzysta tym razem udokumentował szereg własnych wykroczeń. Zmądrzał?

Takie zachowanie wywołało po chwili reakcję osób jadących jednym z mijających rowerzystów samochodem (a przecież o to im chodziło). Kierowca zatrąbił na nich, a pasażerka pokazała im środkowy palec. Nasz znajomy rowerzysta opublikował więc nie tylko numer rejestracyjny samochodu (który według prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych jest daną osobową), jak to ma w zwyczaju, ale także wizerunek pasażerki. I o ile karanie ujawniania numerów rejestracyjnych jest sprawą dyskusyjną, o tyle publikowania czyjejś twarzy nie da się przed sądem obronić.

Numer rejestracyjny jak Pesel? Według prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych to też dana osobowa!

Przyznacie natomiast, że wzruszające jest w kontekście takiego postępowania to, że nasz znajomy rowerzysta sam zniekształca sobie głos, a swojego kolegę zamazał całego, chociaż widać było głównie jego plecy. Najwyraźniej anonimowość dodaje mu odwagi i boi się, że znajomi patrzyliby na niego zupełnie inaczej, gdyby wiedzieli, co wyprawia na drogach, kiedy wsiada na rower.

Komentarze

ZR
20 sierpnia 2020 14:34
[Rowerzyści] "obok siebie mogą jechać tylko w sytuacji, kiedy droga jest pusta i nie utrudniają nikomu ruchu)"

W obowiązujących przepisach nie ma nic o "pustej drodze". Jeśli przytaczać przepisy, to dokładnie, bez naciągania interpretacji dla własnej wygody.
Jeloo > ZR
20 sierpnia 2020 14:35
Jest - mają nie utrudniać ruchu, w tym przypadku utrudniają bo kierowca musi zmienić pas aby ich wyprzedzić, a 70 km/h nie jadą.
ZR > Jeloo
20 sierpnia 2020 15:37
Nie, nie ma. Podaj brzmienie stosownego artykułu.

Argument o nieutrudnianiu ruchu jest, i jest słuszny, ale dotyczy nie tylko rowerzystów. Dowolny pojazd, jadący wolniej niż mój, zmusza mnie, albo do zmiany pasa i wyprzedzenia, albo do niechcianej zmiany prędkości - czyli wymusza coś na mnie, czyli utrudnia mi bezproblemowe poruszanie się.
s// > Jeloo
20 sierpnia 2020 15:42
o metrze odstępu słyszałeś?Wielka tragedia bo chujek musi pas zmienić pewnie palancie lepiej na gazetę wyprzedzać
Siwy57 > s//
21 sierpnia 2020 14:07
Idioto,zmuszenie kogoś do wykonania manewru jest utrudnieniem....też jeżdżę rowerem,ale pseudo kolarze ok 30 na godz ,tworzą sobie peleton i hamuja ruch,na wyścig się zapisz...tępy durniu!
s// > Siwy57
22 sierpnia 2020 00:51
co ty pierdolisz chuju?Czy ty siebie słyszysz skurwysynie pojebany? Wolniej jadące auto zmusza cie chuju do podjęcia manewru wyprzedzania kombajn traktor i co chuju pierdolony?Szczekasz wtedy ryjem?Pokazałes ty chuju pojebany jakim bezmózgowym gównem jesteś zamknij lepiej ryj skurwysynu oszczędź sobie wstydu
Kierowca > Jeloo
20 sierpnia 2020 23:06
Możliwość wyprzedzenia nie jest utrudnianiem ruchu , to brak możliwości wyprzedzenia jest utrudnieniem.
A więc coś kiepsko z wiedzą....
Skoro kierowca miał możliwość zmiany pasa ruchu i wyprzedzić rowerzystów to nie ma mowy o utrudnianiu ruchu .
Manewr wyprzedzania nie jest utrudnieniem ruchu , ale skoro tak twierdzisz znajdź taki zapis u ustawie ....
Ps: Nie istotne z jaką prędkością jadą rowerzyści , skoro jest możliwość wyprzedzania , to kończy dyskusję.
Siwy57 > Kierowca
21 sierpnia 2020 14:13
Idioto nie kierowca,zmuszenie do wykonania jakiegoś manewru jest utrudnieniem....gdy wymusza na tobie ostre hamowanie to też ok,bo zawsze masz możliwość zatrzymania to też ok,Ty jesteś skończony dureń....
.,.jklu > Siwy57
22 sierpnia 2020 01:04
nie pierdol bzdur debilu jebnięty czerwone światło też chuju zmusza do manewru hamowania znak stopu pieszy na zebrze chuju co chuju pierdolony masz miec tylko wolną drogę do zapierdalania chuju?To wybuduj sobie chuju prywatną drogę
BB > Jeloo
21 sierpnia 2020 07:16
I tak musi zmienić pas ruchu żeby zachować przepisowy odstęp od rowerzysty
Ndjdn
20 sierpnia 2020 14:57
Tablice nie są danymi osobowymi.
Bzdura wyssana z palca.
Jest mnóstwo wykładni sadow
Janek
20 sierpnia 2020 15:08
Rowerzysta z niego żaden, lecz zwykły gość z problemami psychicznymi i powinien przejść badania psychiatryczne na oddziale zamkniętym i przy okazji jako otrzymać zakaz jazdy rowerem.
s// > Janek
20 sierpnia 2020 15:47
problemy psychiczne ma ten alfons za kierownicą tego japońskiego sztrucla plus ta jego kurwa słabo wydymana szmata która robi się agresywna
dx
20 sierpnia 2020 15:28
Jedzie niebezpiecznie za blisko krawężnika. Widać auta wyprzedzające go na "trzeciego". Powinien jechać środkiem pasa bo na takiej drodze jest to bezpieczniejsze.
s// > dx
20 sierpnia 2020 16:01
powinienj ale wtedy to gówno dziennikarskie by pisało o złym rowerzyście który zmusza królewicza w samochodzie do zwolnienia zamiast wyprzedzania na żyletkę
asdas
20 sierpnia 2020 16:52
Cezary ogarnij się
marcin
20 sierpnia 2020 16:57
Kobieta ma ciemnie okulary, to tak jakby dać jej czarny pasek na oczy.
Kierowca > marcin
21 sierpnia 2020 08:23
Dokładnie! A pokazanie środkowego palca , to obsceniczny gest i należy to piętnować .
Na dodatek autor fantazjuje , tablice rejestracyjne to nie dane osobowe .
A opinia nie jest obowiązującym prawem .
Divert
20 sierpnia 2020 19:42
Rowerzysta debil. Ścieżka rowerowa obok a ten jajogniot nagina drogą i wk*rwia kierowców.
s// > Divert
20 sierpnia 2020 20:04
no i dobrze wkurwia nie kierowców a niedojebów uważających się za kierowców
Jaskółka
20 sierpnia 2020 21:17
Rowerzyści mają obowiązek poruszać się ścieżką rowerową.Jezeli takowej nie ma, mają prawo poruszać się po chodniku pod dwoma warunkami.Po pierwsze prędkość dopuszczalna na jezdni przekracza 50 km/h a po drugie chodnik jest szerszy niż 1,5 m.No i jadąc chodnikiem bezwzględnie ustępują pierwszeństwa pieszym.Niestety w Polsce rowerzyści mają w "poważaniu"przepisy i jadą jezdnia tam gdzie jest ścieżka rowerowa.Tam gdzie jej nie ma zapierdzielaja chodnikiem dzwoniąc na pieszych, lub wqrwiaja kierowców jadąc środkiem pasa i mając w dupie innych użytkowników
Kierowca > Jaskółka
20 sierpnia 2020 23:17
Ty też jak widać masz w poważaniu przepisy ruchu drogowego....
Ścieżki są w lesie ....
W ustawie prawo o ruchu drogowym jest mowa o drogach dla rowerów.
A szerokość chodnika musi być przynajmniej 2 metry .... Nie 1,5 metra.
Obiektywny > Jaskółka
21 sierpnia 2020 10:55
Żenujący komentarz
s// > Jaskółka
22 sierpnia 2020 00:53
jadą kurwo pierdolona jak twoja ścieżka rowerowa ma 200m długości i przypomina kurwo jebana tor przeszkód albo służy jako deptak pieszym debilom
s// > Jaskółka
22 sierpnia 2020 00:53
kurwo po co zabierasz głos nie wiedząc co piszesz?
Kierowca
21 sierpnia 2020 08:20
" Nasz znajomy rowerzysta nie byłby z sobą gdyby tego towarzystwa nie wykorzystał do złamania kolejnego przepisu - zakazu jazdy rowerzystów inaczej, niż gęsiego (obok siebie mogą jechać tylko w sytuacji, kiedy droga jest pusta i nie utrudniają nikomu ruchu). "

Gdyby w zamyśle ustawodawcy rowerzyści mogli poruszać się tylko po pustej jezdni to było by to jasno napisane , że rowerzyści mogą jechać obok siebie gdy na jezdni nie odbywa się ruch pojazdów samochodowych.
Nic takiego w tym artykule nie ma , autor wymyśla jakieś swoje interpretacje , które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
Skoro jest możliwość by wykonać manewr wyprzedzania to nie ma mowy o jakimkolwiek utrudnianiu ruchu i zagrożeniu na jezdni.
Idąc tokiem rozumowania autora to każde wyprzedzanie jest utrudnieniem ruchu , co jest bzdurą. To brak możliwości wykonania manewru wyprzedzania jest utrudnieniem ruchu .
A więc autor niech nie wymyśla bajek .....
Inną sprawą jest ignorowanie jazdy DDR.
/// > Kierowca
22 sierpnia 2020 00:56
bo autor tego gniotu to pojebany idiota on nie ma pojęcia o przepisach więc wymyśla swoje jak wielu kretynów za kierownicą.Wczoraj jeden debil jadący strupieszałym golfem 4 coś mi tam pultał o ścieżce rowerowej która jest chodnikiem w rzeczywistości zgasiłem dupka jak peta mówiąc zapal lepiej światła palancie bo noc jest i cię nie widać.Tacy są tzw kierowcy i masa głupków silących się na bycie dziennikarzami
Ffbbyff
21 sierpnia 2020 08:57
Dobrze zrobił
Obiektywny
21 sierpnia 2020 10:54
Polacy to pieniacze! I mówię to o kierowcy samochodu jak i rowera z tego filmu ale iii autor tego tekstu!! Nawołujecie do agresji! Wstyd za takich p0laków
,,, > Obiektywny
22 sierpnia 2020 01:06
autor tego tesktu to kretyn i idiota który myli pojęcie mozliwość jazdy chodnikiem z jakims przymusem no ale idiotów teraz biora do robienia klikbajtów i mamy efekty
Rowerzysta
21 sierpnia 2020 13:22
Rowerzyści mogą jechać obok siebie, a Pan jest kolejnym zmotoryzowanym spalinowym czerwonym warzywemz którego robi się ćwikłę, które myśli że mu wszystko wolno a sam to nawet przepisów nie zna.
Cdj
21 sierpnia 2020 13:26
Panie dziennikarz motoryzacyjny, pan się doucz przepisów zamiast się ośmieszać. Kolejny pajac co myśli że drogi są tylko dla aut. Chciwd
s// > Cdj
22 sierpnia 2020 00:58
kretyn i tyle nie dziennikarz i ta spoufalająca fraza nasz znajomy wątpię czy ten rowerzysta chciałby miec takich debili za znajomych
Polak
21 sierpnia 2020 14:29
Przed sądem stanie pismak za te niedorobione wypociny. A normalni ludzie w autach i na rowerach zyc beda dalej
floyd44
21 sierpnia 2020 16:21
A policja tylko za prędkość...
Koniec z drogowym cwaniactwem,tak w autach jak i na rowerach.A jeszcze teraz wmawiają pieszym że mają pierwszeństwo już zbliżając się do pasów.
Artur
21 sierpnia 2020 21:26
KARAĆ idiotow na rowerach w sytuacji kiedy mogą a nie korzystają ze ścieżki dla rowerów od 500 wzwyż....
... > Artur