Rowerzysta naskakuje na kierującą Skodą. Nie zauważyła, że jemu wolno wszystko?

Różni są ludzie na drodze - jedni uprzejmi, drudzy wprost przeciwnie. Ale nie ma chyba grupy, gdzie jest więcej butnych i aroganckich osobników, niż rowerzyści. Oto kolejny na to przykład.

Krótkie nagranie, a jak wiele mówi o mentalności niektórych rowerzystów. Widzimy na nim pana w niebieskiej kurtce, który dziarsko pedałuje pasem do skrętu w prawo. Oczywiście nie po to, żeby nim skręcić.

Rowerzysta uderzył przejeżdżające auto. Poczuł się panem drogi?

Kontynuując jazdę prosto, chciał wyprzedzić Skodę z prawej strony. Zrobiło się jednak na tyle wąsko, że musiał z tego zrezygnować i zajechać z lewej. Ale nie, nie z zamiarem wyprzedzenia auta z tej strony. Kiedy tylko samochód się zatrzymał, rowerzysta zrównał się z kierującą, uderzył ręką w szybę i zaczął coś krzyczeć. Zapewne w niewybrednych słowach tłumacząc, że jemu należy zawsze ustępować miejsca na drodze. Tylną szybę Skody zdobił zielony listek klonowy, więc prawdopodobnie kierująca dopiero zaczynała zdobywać doświadczenie ze kierownicą. Tym bardziej przykra musiała być to dla niej sytuacja.

Kto policzy ile wykroczeń popełnił ten rowerzysta jednym manewrem?

Zademonstrowawszy swoją wyższość, rowerzysta ruszył i pokonał skrzyżowanie… przejeżdżając po przejściu dla pieszych na czerwonym świetle. Następnie pojechał chodnikiem. Dlaczego nas to nie dziwi…

Komentarze:

Samochód i rower - 10 października 2021

Rowerzysta z filmu to debil i to jest bezdyskusyjny fakt. Natomiast autor tekstu nieopatrznie podjudza kierowców przeciwko wszystkim rowerzystą, pisząc „o gronie butnych i aroganckich osobników”. Proponuję autorowi przeprowadzić eksperyment i niech zamieni samochód na rower na jeden tydzień. Może wtedy zobaczy jak to wygląda od drugiej strony. Jeżdżę samochodem i rowerem codziennie. Staram się zawsze jeździć tak, żeby nikomu nie przeszkadzać i jednocześnie samemu być bezpiecznym. Niestety tyle samo jeździ idiotów w samochodach i na rowerach i określenie którejkolwiek grupy jako tej gorszej jest słabe i oderwane od rzeczywistości.

Odpowiedz

Dariusz Stecz - 9 października 2021

Jak widać każdy widzi to co chce, rowerzysta wyprzedza Skodę nie prawidłowo na skrzyżowaniu, zwalnia tylko dlatego,f że widzi samochód skręcający w prawo, już wtedy jest przed skodą, zwalnia, skoda go dogania równa się z nim, oczywiście bez żadnego odstępu, ale oczywiście żaden kierowca w tym problemu nie widzi.

Odpowiedz

Roberts Skorek - 9 października 2021

Wyprzedzając rowerzystę 5 cm od jego lewego łokcia zachowujemy wymagany prawem 1 m od niego tylko w drugą stronę kuli ziemskiej, jestem policjantem.

Odpowiedz

Marek Zachariasz - 9 października 2021

Widząc korek przed sobą jest obowiązek wyprzedzenia rowerzysty i zatrzymania się przed nim, jestem sędzią wiem kogo okraść

Odpowiedz

ZBig59 - 8 października 2021

Wszystkiemu winny jest brak wymaganych uprawnień (a więc wiedzy o przepisach kodeksu drogowego) dla rowerzystów. Nie muszą znać przepisów ale muszą (tak im się wydaje) być traktowani w szczególny sposób. Często narozrabiają i umykają.
Kolejny problem to brak Policji, która zajmuje się głównie „suszeniem”, rowerzyści są więc bezkarni.

Odpowiedz

floyd44 - 8 października 2021

Słynny już jest film na którym paniusia w suwie mówi że może więcej bo ma lepsze auto. Ciekawe jak argumentował swe zachowanie ten pedalarz?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze