Karolina Chojnacka

Rolls-Royce Ghost Extended – bardziej drapieżna i ekskluzywna wersja nowego Ghosta. Zobaczcie zdjęcia!

Rolls-Royce prezentuje nowego Rolls-Royce Ghost Extended, który w porównaniu do „zwykłego” Ghosta oferuje zwiększoną przestrzeń tylnych siedzeń, bez kompromisu dla dynamiki jazdy. I wprost przyznajmy, w porównaniu do „zwykłego” Ghosta, Extended robi znacznie większe wrażenie.

Miałam okazję zobaczyć Rolls-Royce Ghost Extended przedpremierowo, w trakcie warszawskiej premiery nowego Rolls-Royce Ghost. I przyznam szczerze, Rolls-Royce Ghost robi na żywo niesamowite wrażenie, ale to Rolls-Royce Ghost Extended sprawia, że zapiera nam dech w piersiach. A widziałam go tylko stojącego w salonie, pomyślcie więc jakie wrażenie musi sprawiać na drodze!

Przeczytaj też: Nowy Rolls-Royce Ghost zadebiutował w Polsce! Zobaczcie fotorelację z premiery!

Ghost Extended to efekt wyczerpującego procesu konsultacji z nową generacją klientów Rolls-Royce. Ta globalna, bardzo dynamiczna grupa przedsiębiorców wyraziła chęć posiadania narzędzia biznesowego z szoferem za kierownicą w trakcie tygodnia, które w weekend może przekształcić się w wygodną i dynamiczną limuzynę, którą będziemy prowadzić samodzielnie. Ghost Extended jest odpowiedzą na te marzenia.

Ghost Extended oferuje o 170 mm więcej miejsca niż „zwykły” Ghost, zapewniając więcej miejsca na nogi z tyłu niż jakikolwiek czteromiejscowy sedan, z wyjątkiem Rolls-Royce Phantom Extended. Zorientowanie na klienta wpłynęło na każdy etap procesu rozwoju limuzyny. Kluczową kwestią było  to, że klienci Ghost Extended nie chcieli kompromisów, które są obecne w czystym, minimalistycznym designie „zwykłego” Ghosta. Projektanci marki starali się ukryć dodatkową długość, rozszerzając tylko tylne drzwi i nadwozie wokół otworów tylnych drzwi, zachowując tym samym linię samochodu.

Zestaw ulepszeń z tyłu kabiny odzwierciedla elastyczność Ghost Extended. Po raz pierwszy można wybrać odchylane siedzenie Serenity, oferujące nowy wymiar komfortu na tylnych siedzeniach. Byłam, siedziałam, potwierdzam, komfort jest niesamowity. A miejsca jest tyle, że panie w szpilkach z pewnością nie będą mieć problemu z ułożeniem nóg (a która z nas nigdy nie zaznała tego problemu, niech pierwsza rzuci kamieniem).

Rolls-Royce Ghost Extended

Tylna kabina zapewnia również idealne warunki do przejścia z robienia biznesów do wypoczynku. Aby to bardziej podkreślić, między tylnymi siedzeniami znajduje się lodówka z szampanem, która została opracowana z uwzględnieniem potrzeb klientów Rolls-Royce. Aby to osiągnąć, inżynierowie marki skonsultowali się z Mistrzem Sommelierem. Dowiedzieli się, że optymalna temperatura serwowania szampana innego niż vintage wynosi około sześciu stopni Celsjusza, a szampana vintage około 11 stopni Celsjusza. W tym celu lodówka działa w dwóch trybach chłodzenia, schładzając do sześciu i 11 stopni.

Przeczytaj też: Nowy Rolls-Royce Ghost debiutuje! To luksusowy samochód zaprojektowany zgodnie z zasadą „im mniej, tym lepiej”

Ghost jest najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem marki Rolls-Royce.

Przedsiębiorcom Ghost Extended oferuje dostęp do Wi-Fi i najnowocześniejszych systemów informacyjno-rozrywkowych, niezbędnych do użytku w ciągu dnia. Funkcje technologiczne zostały wdrożone z należytą starannością, aby odzwierciedlić zapotrzebowanie klientów na spokojną przestrzeń, wolną od niepotrzebnych zakłóceń.

Zaangażowanie w zapewnienie czystej przestrzeni obejmuje też powietrze w kabinie. Ghost jest wyposażony w nowy system oczyszczania mikrośrodowiska (MEPS). Ta technologia usprawnia istniejące systemy filtracji powietrza za pomocą oprogramowania i sprzętu. Bardzo czułe czujniki wykrywania zanieczyszczeń wykrywają stan jakości powietrza w otoczeniu, automatycznie aktywując wloty świeżego powietrza w tryb recyrkulacji. W przypadku wykrycia niedopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu powietrze przepuszczane jest przez nanowłóknowy filtr, który jest w stanie usunąć prawie wszystkie najdrobniejsze cząsteczki obecne w kabinie w czasie krótszym niż dwie minuty.

Rolls-Royce Ghost Extended

Zestaw technologii poprawia wrażenia z jazdy zarówno w warunkach miejskich, jak i wiejskich. Obejmuje on między innymi laserowe reflektory o zasięgu ponad 600 m oraz kluczowe ulepszenia bezpieczeństwa, w tym asystenta widzenia z ostrzeganiem o dzikich zwierzętach i pieszych w dzień i w nocy; system czterech kamer z widokiem panoramicznym; aktywny tempomat; ostrzeżenie o kolizji; czy ostrzeżenie o opuszczeniu i zmianie pasa. Wiodący w branży wyświetlacz head-up 7×3 o wysokiej rozdzielczości i funkcja automatycznego parkowania zapewniają absolutną swobodę  jazdy w każdych warunkach.

Ghost Extended jest oparty na architekturze luksusu, całkowicie aluminiowej platformie firmy Rolls-Royce, która stanowi podstawę każdego nowego modelu Rolls-Royce’a. Znakiem rozpoznawczym marki jest nowy Planar Suspension System, będący wynikiem ponad 10-letnich wyczerpujących testów i udoskonalania przez wyspecjalizowanych inżynierów. Samocchód wyposażony  jest także w bezstopniowe, sterowane elektronicznie amortyzatory, samopoziomujące zespoły pneumatyczne o dużej objętości i pierwszy na świecie górny amortyzator wahacza, którego technologia nigdy wcześniej nie była stosowana w seryjnych pojazdach. Ghost Extended po raz pierwszy korzysta również z napędu na wszystkie koła.

Rolls-Royce Ghost Extended

Rolls-Royce Ghost Extended napędzany jest flagowym, podwójnie doładowanym silnikiem V12 o pojemności 6,75 litra o mocy 571 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 850 Nm.

Rolls-Royce Ghost Extended

Pierwsze dostawy Rolls-Royce Ghost Extended do klientów zostaną zrealizowane w IV kwartale 2020 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze