Karolina Chojnacka

Robert Kubica wraca za kierownicę bolidu F1!

Robert Kubica weźmie udział w pierwszym treningu przed Grand Prix Styrii.

Robert Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu C39 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen już w ten piątek (10 lipca), podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Styrii. Polak zastąpi w treningu Antonio Giovinazziego.

Kubica nie może się doczekać powrotu do kokpitu F1:

Nie mogę się doczekać powrotu do akcji w ten weekend. Moim celem, jak zawsze, jest dostarczenie jak największej ilości danych inżynierom i przekazanie im informacji zwrotnych z kokpitu. Ten weekend będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla wszystkich, ścigających się w tym samym miejscu, w którym byli kilka dni temu, więc będzie to kwestia udoskonalenia wszystkich danych, które zebrano podczas Grand Prix Austrii i przetestowania korekt, których zespół chce dokonać.

Przeczytaj też: 6 rekordów F1, które mogą zostać pobite w sezonie 2020!

Polak pełni w Alfa Romeo Racing Orlen rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego.Na mocy ustaleń zawartych jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19 Kubica miał wystąpić w kilku piątkowych treningach. Nie wiadomo ilu dokładnie.

Kibice będą mogli także zobaczyć Roberta Kubicę na torze za kierownicą innej wyścigowej maszyny. W sezonie 2020 Polak zadebiutuje za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM w serii Deutsche Tourenwagen Masters.

Przeczytaj też: Robert Kubica zdradza tajniki serii wyścigowej DTM. Czym się rożni od Formuły 1?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze