Karolina Chojnacka

Rimac C_Two jest już gotowy do jazdy

Rimac C_Two to nie jest zwykły hipersamochód, to elektryczny hipersamochód GT. Musi zapewniać niezwykle przyjemne wrażenia podczas jazdy i być szybszy niż większość specjalnie skonstruowanych samochodów wyścigowych na tor. Zawieszenie było kluczem do osiągnięcia tej równowagi.

Po latach testów komputerowych i prób fizycznych Rimac C_Two jest teraz w końcowej fazie dostrajania zawieszenia. Jesteście ciekawi jak wygląda ten proces? Rimac odsłania kulisy swoich testów.

We współpracy z KW Suspension, dynamiczne zawieszenie C_Two było wielokrotnie kalibrowane na niektórych z najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie, a wszystko to w całkowitym bezruchu! 

{{ image(34073) }}

Na platformie KW zespół mógł odtworzyć wszystkie dane i pomiary, których doświadczałby C_Two na dowolnej drodze lub torze wyścigowym. Przeprowadzono szereg testów, by samochód spełniał rygorystyczne wymagania elektrycznego hipersamochodu, takie jak rewolucyjne przyspieszenie, precyzja prowadzenia, komfort jazdy na długich dystansach i 550 km zasięgu elektrycznego.

https://www.youtube.com/watch?v=McFqA0bIDNw

Przeczytaj też: Zobacz, jak Rimac dostraja 1914-konne C_Two w tunelu aerodynamicznym

Hipersportowy elektryczny samochód ma mieć 1914 KM, przyspieszać od 0 do 100 km/h w 1,97 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 412 km/h. Na jednym ładowaniu ma przejechać 550 kilometrów. Jego ceny maja zaczynać się od około 2 milionów dolarów, a produkcja zostanie ograniczona do 150 sztuk na całym świecie.

Po ostatnim teście prototyp przedseryjny przejdzie kolejną rundę fizycznych testów na torze, aby upewnić się, że zachowanie ze świata wirtualnego można odtworzyć w prawdziwych warunkach.

A już za klika miesięcy powinniśmy zobaczyć Rimac C_Two w całej okazałości.

{{ image(34074) }}

Przeczytaj też: Rimac C_Two wyprzedany, zanim jeszcze trafił do produkcji!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze