Rewolucja na stacjach paliw. Będzie można płacić za pomocą tablic rejestracyjnych

Płacenie za paliwo za pomocą tablicy rejestracyjnej to kolejny, milowy krok w kierunku płatności bezkontaktowych, który właśnie wchodzi w życie. System jest genialny w swej prostocie. Jak to działa?

Zatankuj paliwo, zapłać tablicą rejestracyjną

Pay by Plate to rozwiązanie, która umożliwia zapłatę za zatankowane paliwo w oparciu o system rozpoznawania tablic rejestracyjnych i przy użyciu dedykowanej aplikacji. Należy ściągnąć odpowiednią aplikację i powiązać nią naszą kartę płatniczą. Potem wystarczy po prostu podjechać pod dystrybutor, zatankować wybrane paliwo, a następnie, jak gdyby nigdy nic, odjechać.

Ceny paliw w Polsce - czy możemy spodziewać się podwyżek przed wiosną?

Po podjechaniu pod dystrybutor, specjalne skanery odczytują numery tablic rejestracyjnych i odblokowują stanowisko tankowania. Po uzupełnieniu paliwa, aplikacja obciąża konto kierowcy kwotą, jaką normalnie powinien uiścić przy kasie.

Czy system Pay by Plate będzie działał w Polsce?

Pay by Plate jest dostępne na stacjach Circle K w Danii i Szwecji. Circle K zapowiada jednak, że pracuje nad wprowadzeniem tej metody na stacjach paliw w innych państwach. Czy system Pay by Plate będzie działał również w Polsce? Przedstawicie Circle K odpowiadają:

W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju.

Warto wspomnieć, że nad podobnym systemem pracuje również PKN Orlen.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze