Karolina Chojnacka

Retro Motor Show 2020 – już 23 października rozpoczną się największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce [AKTUALIZACJA]

Giełda Pojazdów Zabytkowych, kolekcje aut od najlepszych Automobilklubów w Polsce, bogata wystawa samochodów kolekcjonerskich, Strefa Retro Tuningu czy nawet sprzęt wojskowy. To tylko część wyjątkowych, motoryzacyjnych atrakcji, które czekają na uczestników targów Retro Motor Show.

Retro Motor Show odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Będzie to już V czyli jubileuszowa edycja Retro Motor Show, które od lat przyciąga do stolicy Wielkopolski zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych entuzjastów motoryzacji z czasów naszych dziadków. Uczestnicy targów mają niespotykaną okazję zobaczyć z bliska zabytkowe auta (i nie tylko) z całego świata. 

Dla jednych Retro Motor Show to sentymentalna podróż w czasie, a dla innych okazja do spotkania z przedstawicielami prężnie rozwijającej się branży inwestowania w zabytkowe samochody. Jest to także idealne miejsce do zakupu pereł motoryzacji z najróżniejszych okresów z XX wieku.  

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy targów mogą nabyć bilety jedynie drogą online, przy wejściu bezdotykowo będzie mierzona  temperatura, a na terenie targów trzeba będzie zasłaniać usta i nos. Więcej o zasadach bezpieczeństwa podczas targów Retro Motor Show można przeczytać TUTAJ.  

Ważna informacja – bilety na Retro Motor Show 2020 dostępne są tylko na stronie www.ToBilet.pl

Retro Motor Show 2020

Przeczytaj też: Sześć unikalnych egzemplarzy Porsche na Retro Motor Show 2019

Co czeka na uczestników Retro Motor Show 2020?

Poznańskie targi pojazdów zabytkowych to pokaz motoryzacyjnych unikatów w skali kraju i świata. W tym roku swoje kolekcje zaprezentują m.in. Automobilklub Wielkopolski, który pokaże niesamowite youngtimery czy zabierze obecne na targach osoby do Paryża i Londynu sprzed lat. Członkowie automobilklubu zaproszą uczestników do strefy stylizowanej na XIX i XX-wieczną Anglię i Francję. Pozostając w temacie trójkolorowych – jak co roku na Retro Motor Show znajdzie się kolekcja samochodów od Citroen Klub Poznań. Z kolei sportowe i luksusowe klasyki z niemieckim sznytem pokaże Porsche Club Polska.

Jak inwestować w samochody kolekcjonerskie i dlaczego warto? Na te pytania z pewnością odpowiedzą eksperci z Austor, którzy szykują na targi wystawę ponad 40 aut z duszą i pewną, inwestycyjną przyszłością. W tym miejscu nie zabraknie między innymi amerykańskiej klasyki w najlepszym wydaniu.

Na targach swoją kolekcję pokażą również miłośnicy brytyjskiej marki – Morgan Sports Car Club Poland. Unikatowy, sportowy samochód znajdzie się na stoisku razem z autem od Cabrio Poland czyli fundacji zrzeszającej fanów najróżniejszych kabrioletów.

Na targach znajdzie się także pokaźna kolekcja od BZYK Rider Swarzędz czyli miłośników zabytkowych motorowerów. Uczestnicy wydarzenia zobaczą również zabytkowe, wojskowe pojazdy i sprzęt. Cała wystawa pojazdów na Retro Motor Show zostanie także wzbogacona o klasyki od prywatnych kolekcjonerów.

Retro Motor Show 2020

Przeczytaj też: Kaski motocyklowe w stylu retro

Jak powszechnie wiadomo targi, to idealne miejsce do zakupów i poszerzania wiedzy przez spotkania z ekspertami z danej dziedziny. W tym roku nie będzie inaczej – organizatorzy zapraszają na Giełdę Pojazdów Zabytkowych, gdzie sprzedawcy zaprezentują najciekawsze, zabytkowe modele aut z całego świata i z pewnością doradzą w kwestii wyboru klasyka.

To nie wszystko! Na targach znajdzie się także stoisko od GiełdyKlasków.pl czyli jednego z największych w Polsce serwisów z ogłoszeniami kupna i sprzedaży retro pojazdów. Wystawca zapowiada przyjazd najciekawszych modeli aut znajdujących się w aktualnej ofercie portalu. 

Czy na Retro Motor Show będzie strefa tuningu? Oczywiście, że tak! Już po raz piąty Blackz/AP przygotuje wystawę RETRO Tuning, gdzie zostaną zaprezentowane pojazdy z maksymalnym rokiem produkcji 1995 po ciekawych modyfikacjach wizualnych lub mechanicznych. Cała ekspozycja Retro Motor Show zostanie wzbogacona stoiskami od firm związanych z branżą motoryzacyjną – detailingu, napraw czy branżowe media.

 

AKTUALIZACJA

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wchodzącymi w życie z dniem 17 października obostrzeniami, na terenie powiatu poznańskiego oraz miasta Poznania zacznie obowiązywać całkowity zakaz działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, konferencje i eventy. Wprowadzenie tzw. czerwonej strefy w regionie, ma na celu ochronę przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Niestety uniemożliwia równocześnie organizację targów, w tym także zaplanowanego w terminie 23-25 października Retro Motor Show.

W następstwie decyzji władz centralnych, zdecydowano o przeniesieniu targów pojazdów zabytkowych Retro Motor Show na 2021 rok.

Jeśli sytuacja na to pozwoli organizator postara się przygotować specjalne wydarzenie dla fanów retro motoryzacji jeszcze przed Retro Motor Show 2021. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze