Renault Austral – premiera SUV-a coraz bliżej. Wiemy, co skrywa pod maską!

Renault Austral zastąpi Kadjara w gamie francuskiego producenta. Premiera samochodu coraz bliżej i wiele wskazuje na to, że to może być model, który podbije rynek w Polsce!

Renault Austral to kolejny, po modelach Arkana i Megane E-TECH Electric, nowy SUV w gamie Renault.

Renault Austral będzie dostępny wyłącznie ze zelektryfikowanymi silnikami benzynowymi. Wśród różnych opcji znajdzie się hybrydowy Austral E-Tech, który będzie napędzał turbodoładowany silnik 1.3 TCe z 12-woltowym systemem mild-hybrid. Alternatywą ma być nowa turbodoładowana jednostka napędowa 1.2 TCe z 48-woltowym systemem mild-hybrid.

Renault zdradziło, że najmocniejsza wersja SUV-a będzie miała 200 KM.

Renault Austral
Renault Austral, fot. materiały prasowe / Renault

Renault Austral ma długość 4,51 metra, dzięki czemu z łatwością przewiezie do pięciu pasażerów. SUV-a oparto na platformie CMF-CD3 – podobnej do tej stosowanej w Nissanie Qashqai i Nissanie X-Trail. Według Renault, nowa architektura zapewni lepszą izolację akustyczną, więcej funkcji asystujących oraz bardziej komfortowe zawieszenie.

Renault Austral
Renault Austral, fot. materiały prasowe / Renault

Renault rozpoczęło już testy Australa na drogach publicznych. Flota 100 zakamuflowanych prototypów pokona 600 tysięcy kilometrów po drogach Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rumunii. Na zamkniętych torach zostanie pokonanych dodatkowe 1,4 miliona kilometrów.

Renault Austral trafi do sprzedaży wiosną 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze