Karolina Chojnacka

Rekordowa sprzedaż elektryków w Norwegii!

Jak samochód elektryczny najchętniej kupowali Norwegowie? Nie, nie była to Tesla.

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii w zeszłym roku wyprzedziła te napędzane silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi,

Tak zwane pojazdy elektryczne na baterie (BEV) stanowiły 54,3% wszystkich nowych samochodów sprzedanych w Norwegii w 2020 roku, co stanowi światowy rekord.

Najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym było Audi e-tron, które zastąpiło Teslę Model 3 na szczycie listy. 

Przeczytaj też: Audi e-tron Sportback – przyszłość jest elektryczna

Chcąc stać się pierwszym krajem, który zakończy sprzedaż samochodów benzynowych i wysokoprężnych do 2025 roku, Norwegia zwalnia pojazdy w pełni elektryczne z podatków nakładanych na osoby z samochodami uzależnionymi od paliw kopalnych.

Polityka ta przekształciła krajowy rynek samochodowy w laboratorium dla producentów samochodów poszukujących drogi do przyszłości bez silników spalinowych, dzięki czemu nowe marki i modele zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów ostatnich lat.

Analitycy branżowi i dystrybutorzy samochodów twierdzą, że sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie nadal rosnąć w 2021 roku, ponieważ na rynku pojawi się więcej modeli. Norwegian EV Association poinformowało:

Nasza wstępna prognoza zakłada, że ​​samochody elektryczne przekroczą 65% rynku w 2021 roku. Jeśli nam się to uda, cel sprzedaży wyłącznie samochodów bezemisyjnych w 2025 roku będzie, jak najbardziej w zasięgu.

Przeczytaj też: Tesla kontra Boeing na pasie startowym

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze