Ramona Karlsson w Komisji Kobiet w Motorsporcie FIA

Szwedzka zawodniczka rajdowa Ramona Karlsson została zaproszona do elitarnego grona, jakim jest Komisja Kobiet w Sportach Motorowych FIA, pod przewodnictwem Michele Mouton.

Komisja już wcześniej doceniła wkład Ramony Karlsson w rozwój młodych, szwedzkich zawodniczek, które wzięła pod swoje skrzydła. Dzieliła się z nimi chętnie swoją wiedzą i umiejętnościami podczas licznych seminariów.

Więcej o Michele Mouton tutaj.

 

Przewodnicząca Komisji Kobiet w Sporcie Motorowym FIA – Michele Mouton
fot. FIA

– Ramona pracuje niestrudzenie, aby rozwijać własną karierę, ale także angażuje się w pomoc innym w tym sporcie i to jest coś wyjątkowego. Ona wykazuje wielkie zaangażowanie, entuzjazm, determinację i jest prawdziwą inspiracją dla młodych kobiet. Nasza Komisja ma zaszczyt powitać ją jako członka – mówiła Michele.

O powstaniu Komisji Kobiet FIA i jej pierwszych ambasadorkach pisałyśmy tu. Kolejne panie otrzymały nominację później, o czym pisałyśmy tu.

Ramona jest bardzo dumna z nowej roli.

– Komisja Kobiet w Sportach Motorowych odgrywa bardzo ważną rolę dla kobiet w tym sporcie, a sama Michele zawsze była dla mnie wzorem i stała się moją inspiracją. To wielki zaszczyt być wybraną do FIA WMC i współpracować z kobietami na całym świecie, które są pasjonatkami sportów motorowych – mówi zawodniczka.

Komisja istnieje od 2009 roku i posiada 25 członkiń na całym świecie. Działa na rzecz promowania kobiet w sportach motorowych i nie tylko kierowców, także mechaników, inżynierów i kierowników zespołów. Teraz również Ramona będzie uczestniczyć w spotkaniach i pomagać w podejmowaniu decyzji.

Ramona Karlsson
fot. materiały prasowe Ramony Karlsson

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze