Przeobraź swój samochód w świetlne dzieło sztuki

Nick Williams to jeden z bardziej znanych na świecie artystów graffiti. Swoje dzieła tworzy z wykorzystaniem światła i dymu. W technice zwanej „malowaniem światłem” wspiera go Chevrolet – wspólnie zachęcają wszystkich, aby spróbowali swoich artystycznych sił.

Po zapadnięciu zmroku Nick rozświetla miejskie ulice kolorowymi „świetlikami”, latarkami, a nawet zabawkami dziecięcymi. Artysta, wyposażony wyłącznie w aparat cyfrowy, tworzy i utrwala kształty świetlne, które znikają równie szybko, jak się pojawiają.

fot. Chevrolet

„Podobnie jak pirotechnicy wykorzystują nocne niebo jako tło dla swojego dzieła, tak artyści malujący światłem wykorzystują miejski krajobraz do ożywienia nieruchomych obiektów, takich jak samochody czy budynki”, powiedział Williams. „Malowanie światłem w mieście to stosunkowo nowa forma artystyczna, jednakże już Leonardo Da Vinci eksperymentował z fotografią otworkową”.

fot. Chevrolet

Podczas tworzenia sztuki za pomocą światła Nick ubiera się całkowicie na czarno, aby wtopić się w mrok. Oznacza to, że podczas malowania światłem – kiedy jego aparat jest ustawiony w trybie długiego czasu naświetlania – staje się niewidzialny. W ciągu 20 minut, czyli czasu potrzebnego na wykonanie każdego zdjęcia, Nick nieustannie pracuje „w kadrze”, sterując bezprzewodowo swoim aparatem.

fot. Chevrolet

„Źródło światła pozostaje w ciągłym ruchu, podobnie jak pędzel malarski, aby zapobiec powstawaniu świetlnych plam na zdjęciu. Podczas malowania samochodu tworzę pojedyncze łuki świetlne, które stanowią uzupełnienie linii nadwozia i gładkich powierzchni auta. W celu dodania zdjęciu dynamiki lub koloru wykorzystuję naturalne światło, takie jak gwiazdy na niebie lub dodatkowe źródła światła, jak na przykład samochodowe światło stopu LED, które tworzy „ognistą” atmosferę. W ten sposób nawet niewielka iskra zmienia wizerunek miasta po zmroku” – mówi Nick.

W jaki sposób przeobrazić własny samochód w dzieło sztuki?

Oto wskazówki artysty:

 

  • Unikaj miejsc oświetlonych latarniami – im ciemniejsze tło, tym lepiej.
  • Postaw aparat na stabilnym podłożu, a najlepiej zamontuj go na statywie, jeśli taki masz.
  • W trybie pracy manualnej ustaw czułość ISO 100 oraz przesłonę f/8 – zastosuj najdłuższy możliwy czas naświetlania wybierając ustawienie „bulb” lub korzystając z samowyzwalacza.
  • Naciśnij spust migawki i „pomaluj” obiekt silnym światłem latarki – pamiętaj, aby wyłączyć latarkę, gdy nie „malujesz”!
  • Oceń zdjęcie na wyświetlaczu twojego aparatu. Jeśli jest za jasne, spróbuj ponownie!

 

Źródło: Chevrolet

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze