Producent samochodów wśród 100 najbardziej wpływowych firm na świecie. Sprawdź, o kogo chodzi

Magazyn „Time” opublikował listę 100 najbardziej wpływowych firm na świecie. Wśród nich znalazł się producent samochodów, który został wyróżniony kategorii Tytanów za „elektryfikację wszystkiego”.

Firma Ford Motor Company znalazła się na drugiej dorocznej liście najbardziej wpływowych firm opracowanej przez magazyn „Time”. Lista ta jest rozszerzeniem corocznego zestawienia TIME100 – najbardziej wpływowych ludzi na świecie – i wyróżnia sto firm, które wywierają niezwykły wpływ na całym świecie.

Magazyn „Time” wyróżnił Forda w kategorii Tytanów za „elektryfikację wszystkiego”. „Time” tak uzasadnił swój wybór:

Samochody, SUV-y, pickupy i inne lekkie samochody dostawcze odpowiadają za ponad połowę wszystkich emisji pochodzących z transportu w USA, przez co pojazdy elektryczne (EV) są kluczem do łagodzenia zmian klimatycznych. Ale samo oferowanie pojazdów elektrycznych nie wystarczy – klienci muszą ich naprawdę chcieć. I takie jest właśnie podejście Forda pod kierownictwem Jima Farleya: zelektryfikować niektóre z najpopularniejszych modeli marki, takie jak chociażby pickupy serii F, od dawna najlepiej sprzedające się pickupy w Ameryce. I to działa – popyt na całkowicie elektryczny model F-150 Lightning pomógł zwiększyć wartość rynkową Forda do ponad 100 miliardów dolarów po raz pierwszy w styczniu bieżącego roku.

W trakcie opracowywania listy magazyn „Time” zebrał nominacje z każdego sektora gospodarki –  od opieki zdrowotnej i rozrywki po transport i technologię – od redaktorów i korespondentów z całego świata, a także od ekspertów branżowych. Następnie redaktorzy magazynu „Time” ocenili każdą z nominacji pod kątem kluczowych czynników, takich jak trafność, oddziaływanie, innowacyjność, przywództwo i sukces.

Całą listę można zobaczyć pod tym linkiem: time.com/100companies.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze