Karolina Chojnacka

Elon Musk został „Człowiekiem Roku” magazynu „Time”

Twórca Tesli, SpaceX i jeden z najbogatszych ludzi na świecie Elon Musk został wybrany przez magazyn „Time” „Człowiekiem Roku”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, które tygodnik przyznaje od prawie 100 lat.

Od 94 lat amerykański magazyn „Time” przyznaje nagrodę „Człowieka Roku”, podkreślając dokonania jednostki lub całej grupy osób, które w danym roku wywarły na świat największy wpływ. Według redakcji tygodnika w 2021 roku na to wyróżnienie zasłużył Elon Musk.

Elon Musk to aktualnie najbogatszy człowiek na świecie, którego majątek szacowany jest na 293,6 miliarda dolarów. 50-latek jest twórcą lub współtwórcą takich firm jak Tesla, SpaceX, PayPal czy Hyperloop.

Tak magazyn „Time” przedstawia laureata tegorocznej edycji „Człowieka roku”, czyli Elona Muska:

Po jednym ruchu jego palca giełda spada lub rośnie, a zdecydowaną większość swoich tweetów pisze siedząc na porcelanowym tronie.

Jeszcze kilka lat temu Musk był wyszydzany jako człowiek na skraju szaleństwa. Dziś ten nieśmiały Afrykańczyk z zespołem Aspergera, który przezwyciężył trudne dzieciństwo swoimi decyzjami wpływa na krajowe rządy i światowy przemysł. Wszystko po to, by spełniać swoje ambicje.

Magazyn nawiązuje tym samym do wielu wpisów Elona Muska na Twitterze, które wywoływały burze wśród inwestorów i skutkowały spadkiem lub wzrostem kursu akcji jego spółek. Redaktor naczelny „Time’a”, Edward Felsenthal, wybór uzasadnia tymi słowami:

W 2021 roku Musk stał się nie tylko najbogatszą osobą na świecie, ale to najprawdopodobniej najlepszy przykład ogromnej zmiany w naszym społeczeństwie. Rozwój Muska zbiega się z szerszymi trendami, których on i jego koledzy miliarderzy z branży technologiczni są po części przyczyną, a po części skutkiem: ciągły upadek tradycyjnych instytucji na korzyść jednostek; dysfunkcja rządu, która dała biznesowi więcej władzy i odpowiedzialności; przepaści bogactwa i możliwości. […] Za tworzenie rozwiązań kryzysu egzystencjalnego, za ucieleśnienie możliwości i niebezpieczeństw epoki tytanów technologii, za napędzanie najbardziej śmiałych i destrukcyjnych przemian w społeczeństwie, Elon Musk jest Człowiekiem Roku 2021 magazynu „Time”.

„Człowiek Roku” magazynu „Time” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, przyznawanych co roku od 1927 roku. Poprzednim laureatem byli Joe Biden i Kamala Harris, czyli obecny prezydent i wiceprezydent USA. Rok wcześniej wygrała aktywistka Greta Thunberg. W historii plebiscytu dwukrotnie wygrywali także Polacy – Jan Paweł II oraz Lech Wałęsa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze