Karolina Chojnacka

Producent ciężarówek będzie w Polsce… sadzić lasy!

Projekt sadzenia drzew, będący kolejnym krokiem firmy zmierzającym do neutralizacji emisji dwutlenku węgla.

IVECO Poland podpisało trzyletnią umowę partnerską z firmą Ecobal, realizującą działania na rzecz ochrony lasów w Europie. Na zlecenie IVECO Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 hektara, a łączna powierzchnia objęta opieką przez IVECO Poland wynosi 5 hektarów. Ecobal przeznaczy na ten cel teren znajdujący się w miejscowości Radzanów.

Producent ciężarówek będzie w Polsce... sadzić lasy

Przeczytaj też: Te trzy kobiety są „nie do zatrzymania” w branży transportowej. Niesamowita siła!

Z uwagi na to, że ekosystem leśny potrzebuje różnych gatunków drzew, IVECO Poland zobowiązało się do sadzenia zarówno drzew liściastych, jak też iglastych, między innymi takich jak: dęby, buki, brzozy, olszy, sosny. Dzięki temu zwiększy się bioróżnorodność danego obszaru, a z czasem przyległych lasów. Powstający las będzie bardziej odporny na czynniki środowiskowe.

Współpraca obejmuje także niezbędne prace związane z przygotowaniem terenu, a nasadzenia będą odbywać się w sposób w pełni ekologiczny, bez użycia środków biobójczych. Natura sama dobierze najbardziej odpowiednie gatunki i sadzonki zdolne do dalszego rozwoju. Naturalne podłoże przyczyni się do optymalnej selekcji naturalnej, a w dalszej perspektywie do rozwoju zdrowego ekosystemu leśnego.

Producent ciężarówek będzie w Polsce... sadzić lasy

Przeczytaj też: 3-osobowa rodzina z Warszawy wyjechała camperem Iveco Daily w świat!

Projekt sadzenia drzew, jest kolejnym krokiem firmy zmierzającym do neutralizacji emisji dwutlenku węgla.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze