Te trzy kobiety są „nie do zatrzymania” w branży transportowej. Niesamowita siła!

Trzy kobiety — pochodzące z różnych krajów i różnych środowisk, ale jednakowo zafascynowane samochodami ciężarowymi — opowiadają o swoich marzeniach, a także o napotykanych przeszkodach i uprzedzeniach.

Kobiety w pracy i codziennym życiu. Kobiety nie do zatrzymania, z pasją i determinacją pracujące w sektorze samochodów ciężarowych, codziennie łamiące stereotypy płci i inicjujące zmiany dla młodszych pokoleń.

Pierwszą z nich jest Judith Ehrmann, doświadczona mechanik Team Schwabentruck rywalizującego w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych FIA. Odpowiada ona za przygotowanie do wyścigu głównego kierowcy, którym jest Steffi Halm, oraz prowadzi ciężarówkę IVECO S‑WAY stanowiącą mobilny serwis zespołu.

Te trzy kobiety są

Swoją pasję odnalazła w bardzo młodym wieku, w rodzinnej firmie: „Moi rodzice mają niewielką firmę autokarową — wyjaśnia Judith. Zawsze panował tam duży ruch, była okazja, by się pobrudzić, no i uwielbiałam obserwować facetów przy pracy. Wtedy zrozumiałam, że też chcę być mechanikiem. Tak to się zaczęło”.

Druga z pań to Lorella Della Torre, kierownik sprzedaży w jednej z włoskich stacji dealerskich IVECO. W ciągu 30 lat pracy na różnych stanowiskach w firmie zdobyła szacunek kolegów i klientów. To nie był łatwy wybór: „Kiedy w latach osiemdziesiątych zaczynałam pracę w sprzedaży, rola „sprzedawczyni” nie istniała. Dlatego postanowiłam ją stworzyć. Wkroczyłam do całkowicie męskiego świata, w którym nie było dla mnie miejsca. Musiałam rozpychać się łokciami”.

Jako trzecia opowiada o sobie Oti Cabadas, która zanim została doświadczonym kierowcą ciężarówki musiała zmierzyć się z tradycyjnymi uprzedzeniami. Oti spędziła wiele lat za kierownicą pojazdów ciężarowych, a obecnie jeździ IVECO S‑WAY na dalekich trasach. Życie w drodze jest ciężkie, ale Oti je uwielbia: „Ludzie widzą po prostu jeden z wielu pojazdów, ale dla nas to dom. Mimo że ta praca zmusza do wielu poświęceń, czerpię z niej mnóstwo satysfakcji i czuję się spełniona. Nie zrezygnowałabym z niej, żeby nie wiem jak było ciężko”.

Te trzy kobiety są

Luca Sra, dyrektor ds. operacyjnych w dziale pojazdów ciężarowych IVECO Truck, mówi: „W IVECO z dumą przypominamy o roli kobiet w naszej branży, gdzie wciąż nie są one należycie doceniane. Chcieliśmy podziękować za ich wkład i determinację w dążeniu do sukcesu w wybranym zawodzie. Trzy kobiety opowiadają o głębokiej pasji, z jaką wykonują swoją pracę, o przezwyciężaniu stereotypów oraz o tym, jak walcząc o własną karierę, otwierają drogę dla swoich koleżanek z przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że ten projekt zainspiruje młode kobiety do podążania za własną pasją, niezależnie od tego, dokąd może je ona zaprowadzić”.

Najnowsze

Fia Rally Star w Polsce – i Ty możesz zostać kierowcą rajdowym!

FIA Rally Star razem z Międzynarodową Federacją Samochodową FIA, PZM poszukuje w Polsce utalentowanych kierowców rajdowych. Może to właśnie Ty?

Projekt FIA Rally Star jest skierowany do młodych osób w wieku od 18 do 26 lat. Pierwszy etap to „Slalom Samochodowy” oraz „Digital Motorsport”. Etap ten ma na celu wyłonienie podstawowej grupy talentów, które zakwalifikują się do dalszych eliminacji na poziomie kontynentalnym, a następnie światowym. Kolejny krok to szkolenie i wspieranie przez FIA przyszłych gwiazd Rajdowych Mistrzostw Świata.

W Polsce zaplanowane są następujące selekcje:

Digital Motorsport: #RallyAtHome

  • 13 marca – 29 kwietnia – 4 rundy kwalifikujące online w grze WRC9 z dodatkiem FIA Rally Star DLC. 60-64 najlepszych (po 15-16 w każdej rundzie: 15 najlepszych, w tym/plus minimum jedna kobieta) zmierzy się na żywo w polskim finale.
  • 8-9 maja – polski finał na Torze Modlin. Symulatory Ragnar Smart Rally – 15 min. na osobę. Najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna z dwóch dni zakwalifikują się do finału europejskiego.

Slalom Samochodowy

  • 8 maja – pierwszy dzień kwalifikacji i pierwszy finał na Torze Modlin. Samochody z sektora komercyjnego B marki Škoda. Kwalifikacje na jednej trasie slalomu: trzy okrążenia na uczestnika (1 próbne & 2 na czas) – liczyć się będzie najlepszy czas z dwóch. Najlepszych 6 mężczyzn i 6 kobiet weźmie udział w finale po południu na drugiej trasie slalomu: trzy okrążenia na uczestnika (1 próbne & 2 na czas). Suma dwóch okrążeń i ewentualne kary będą stanowiły klasyfikację końcową. Najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna zakwalifikują się do finału europejskiego.
  • 9 maja – drugi dzień kwalifikacji i drugi finał na Torze Modlin. Najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna zakwalifikują się do finału europejskiego.

Rejestracja do obu eliminacji oraz regulamin są dostępne na stronie www.pl.fiarallystar.com. W części Digital Motorsport za organizację odpowiedzialna będzie firma Ragnar Simulator, promotor PZM Mistrzostw Polski Digital Motorsport. PZM ma nadzieję na wyłonienie prawdziwych 6 talentów, które będą reprezentować Polskę w finale europejskim w czerwcu tego roku.

UWAGA. Kwalifikacje odbędą się bez udziału publiczności i zgodnie ze wszystkimi restrykcjami COVID-19. Podczas wydarzenia na Torze Modlin konieczne będzie podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia, noszenie masek ochronnych i zachowanie odpowiednich odstępów bezpieczeństwa.

 

Najnowsze

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV

Dla marki Kia EV6 jest nie tylko pierwszym autem typu BEV nowej generacji, ale również pierwszym zaprezentowanym z nowym logo.

Kia Corporation zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV, czyli napędzanego energią zgromadzoną w akumulatorze, które skonstruowano na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP).

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV

W ramach przemian, zachodzących w marce Kia i zapoczątkowanych zmianą loga, nowe samochody elektryczne typu BEV będą miały nowe oznaczenia. Nowe nazwy modeli będą proste i spójne na wszystkich światowych rynkach.

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV

Nazwa wszystkich nowych samochodów elektrycznych typu BEV będzie zaczynać się od przedrostka „EV”, który ma ułatwić nabywcom rozeznanie się w tym, które modele marki Kia są elektryczne i napędzane energią zgromadzoną w akumulatorze.

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV

Po przedrostku znajdzie się liczba, która odpowiada pozycji danego modelu w gamie marki Kia. EV6 – zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z nowym sloganem marki Kia „Movement that inspires” – będzie miał swoją światową premierę w pierwszym kwartale 2021 roku

Najnowsze

Kobieta bez patrzenia przebiega przed samochodem i tuż przed tramwajami. Tym razem przeżyła

Nie każdy ma prawo jazdy i nie każdy zna przepisy ruchu drogowego. Nie jest to problem, pod warunkiem, że zachowuje choć trochę zdrowego rozsądku. Tutaj była tylko czysta bezmyślność.

Jak się dobrze zastanowić, to pieszy wcale nie musi wiele robić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wystarczy że nie będzie ignorował czerwonego światła i przed wejściem na ulicę lub torowisko, upewni się, że może to zrobić bezpiecznie.

Kobieta w ciąży wbiegła pod tramwaj i została potrącona

Ta piesza ma inną metodę. Rusza spod bloku i biegnie, żeby tylko zdążyć przebiec przez ulicę na czerwonym świetle (zaraz się miało zmienić). Kierowca auta był na szczęście odpowiednio daleko, nie jechał szybko i zdążył zwolnić na jej widok.

Kobieta wbiegła prosto pod samochód, a potem… uciekła z miejsca zdarzenia

Następnie zobaczyła, że tramwaj rusza, więc ponownie zaczęła biec i tym razem od potrącenia było już o włos. Wtedy nadjechał drugi tramwaj, ale też jej się udało. Piesza nie rozglądała się na boki, po prostu wbiegała pod kolejne pojazdy. Tak może wyglądać próba samobójcza (jak inaczej nazwać celowe wbieganie pod jadący tramwaj?). A pani chyba po prostu żal było tych 10 sekund, które zyskała, ryzykując zdrowiem i życiem.

Najnowsze

Egipski fanklub Polonezów, chwali się zdjęciami ze swoich zlotów. Dobrze czytacie – egipski

Myślicie, że tylko w Polsce są niepoprawni romantycy, którzy wybaczają Polonezowi wszystkie jego wady i dostrzegają w nim niepowtarzalny urok? To źle myślcie.

Egipt nie jest krajem znanym z zamiłowania do drogich, czy nawet w miarę nowych samochodów. To jeden z tych krajów, w którym wielu kierowców nauczyło się cenić proste i łatwe w naprawach konstrukcje.

Polonez na minuty – możesz go wypożyczyć z instrukcją obsługi

Patrząc na sprawę w ten sposób, nie zaskakuje już tak bardzo widok Poloneza w Egipcie. Ale fanklub modelu FSO to już spora niespodzianka. A jednak on istnieje, a miłośnicy polskiej myśli technicznej z końcówki lat 70., opartej o włoską myśl techniczną z początku lat 60., organizują sobie nawet zloty, czego dowodem jest poniższe wideo. I jeszcze ta piosenka.

Najnowsze