Próba wymuszenia mandatu, czy niekompetencja policjantki?

Próba wymuszenia mandatu, czy niekompetencja policjantki?

21 lutego 2020
1
20
Kto jak kto, ale policjanci drogówki powinni mieć przepisy ruchu drogowego w małym palcu. Co więc się tu stało?

Kierowca skręcił w prawo na skrzyżowaniu mając zielone światło. Kilka metrów dalej został zatrzymany przez policjantkę pod zarzutem niezatrzymania się przed zieloną strzałką. Ale jaką strzałką?

Kierowca też nie miał pojęcia i mówi, że przecież miał zielone światło. Na co funkcjonariusza stwierdza: „Nieee, zielone to mają… piesi. Dobra”. Bardzo niepewny ton wypowiedzi i długa chwila zastanowienia sugerują, że policjantka sama już nie była do końca pewna który sygnał zielony dla pieszych oznacza strzałkę dla kierowców. Wreszcie odpowiada: „Dobrze, niech tak będzie”.

Później przeprowadziła badanie trzeźwości, ale kwestia strzałki nadal nie dawała jej spokoju. Znów zaczęła coś mówić o zielonym sygnale dla pieszych, aż wreszcie zwraca się do kierowcy, wyraźnie pewniejsza siebie: „Strzałka warunkowa! Tak? Pytanie czy się pan na strzałce zatrzymał?”. Rozważania na temat zawiłości działania sygnalizacji świetlnej zakończył policjant, który pozwolił kierowcy odjechać.

I teraz już sami nie wiemy - czy w drogówce może pracować osoba, której tak mylą się zasady dotyczące sygnalizacji świetlnej? Alternatywne tłumaczenie to próba wymuszenia mandatu, ale z tonu wnioskujemy, że policjantka sama nie była pewna, czy rzeczywiście była świadkiem wykroczenia. W opisywanym niedawno przez nas przypadku próby wręczenia przez policjanta mandatu kierowcy za przejazd na zielonym świetle, funkcjonariusz trwał przy swoim zdaniu aż do momentu upewnienia się, że kierowca rzeczywiście dysponuje nagraniem dowodzącym jego niewinności.

    Komentarze

    Mad
    21 lutego 2020 17:09
    Tam nie było zielonej strzałki
    Rt
    21 lutego 2020 20:26
    Czy ta pani posiada prawo jazdy
    Fred
    21 lutego 2020 20:30
    Macha tym lizakiem jak pałą
    Tedi
    21 lutego 2020 21:30
    Ja bym przy kawie z panią to przedyskutował nawet sens istnienia zielonych strzałek może to amor tą strzałe whcelował ta pani policjantka taka zmieszana nie oceniajmy zbyt pochopnie .
    Boże widzisz i nie grzmisz
    22 lutego 2020 07:58
    I tacy funkcjonariusze egzekwują prawo w naszym państwie :-)).
    Lobuzbodzio
    22 lutego 2020 12:06
    Kto tak ustawia radiowóz do kontroli, w razie pościgu muszą nawracać i jak tam wjechali. A pani jeszcze musi bardziej obserwować ruch.
    Ktoś > Lobuzbodzio
    27 lutego 2020 14:18
    Oni tak sobie ustawili autko aby w ciepełku obserwpwać skrzyżowanie. A ewentualny pościg.... co tam! Liczy się komfort pracy. I już !
    Aaa
    22 lutego 2020 12:55
    Komuna!!! Niedługo do 22 godz.i do domu
    michał
    22 lutego 2020 16:46
    i teraz weź człowieku jedź z Yanosikem, jesteś prawilny a taka ci mandat wlepi 'bo tak'...
    Konrad
    23 lutego 2020 14:11
    pytanie czy gdyby nie wypalił na dzień dobry o kamerze policjanci by tak łatwo odpuścili?
    24 lutego 2020 12:07
    Ta pani powinna zostać przeniesiona na stanowisko, gdzie nie będzie się musiała komunikować z obywatelem. Ten lekceważący ton to jakaś kpina.
    Zad
    24 lutego 2020 12:17
    Tfuuuuu!!!! opłacani przez podatnika a pretensje , maniery, wywyższanie się i brak kompetencji. Tfuuu!
    kierowca
    24 lutego 2020 14:59
    do szkoły, potem.do pracy w policji.
    swoją drogą tak bywa z nimi czesto.
    również b6lem zatrzymywany z powodu braku świateł tylnych z jednej strony.
    po kontroli dziwnym trafem on u dwie działały
    ~eksglina
    24 lutego 2020 21:03
    Pełen profesjonalizm o losie. Różnica między mózgiem a rozumem.... Mózg mamy wszyscy
    Alek
    24 lutego 2020 21:50
    Sprawdźcie przepisy. One jasno wskazują że w policji w wydziale ruchu drogowego może pracować funkcjonariusz bez prawa jazdy.
    Krychj
    24 lutego 2020 23:24
    I takich ludzi do policji przyjmuja. Wstyd!
    Ja
    25 lutego 2020 16:39
    Hehe
    A mandat za uruchomiony silnik w radowozie dłuzej jak minute nie bedący w ruchu
    Czrny
    25 lutego 2020 17:52
    Co po szkoleniu podstawowym można wiedzieć o przepisach w ruchu drogowym.Milicjanci ruchu drogowego musieli przejść szkolenie 12miesieczne to byli prawdziwi stróże prawa o ruchu.
    Stefan
    25 lutego 2020 18:14
    W każdym zawodzie trafi się partacz co udaje mistrza a nie jest złamanego grosza warty.
    Piotr
    25 lutego 2020 18:15
    Usterka.