Policja chciała wymusić mandat od kierowcy?

Policja chciała wymusić mandat od kierowcy?

05 lutego 2020
1
13
Kamery samochodowe nie raz już sprawdziły się jako dobre narzędzia do udowadniania swojej niewinności. Okazuje się, że mogą chronić też przed nieuczciwością policjantów.

Początek tego nagrania, jeśli mamy być szczerzy, jest bardzo nudny. Kierowca z niedużą prędkością jedzie po ulicach miasta, ruch jest znikomy, pieszych niemal brak. Nagle pojawia się za nim radiowóz i wzywa do zatrzymania. Na parkingu podchodzi policjant i po standardowym „gdzie się panu się tak spieszy”, poznajemy powód zatrzymania - przejazd na czerwonym świetle. Ale chwila, jaki przejazd na czerwonym?

Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca przejeżdża koło dwóch sygnalizatorów, kiedy nadawany był sygnał zielony. Tuż za drugim niemal się zatrzymał czekając aż inne auta skręcą, ale znajdował się już za sygnalizatorem. Nawet gdyby tuż po minięciu go zapaliło się żółte, to kierowca pokonałby skrzyżowanie na żółtym, ale nie czerwonym. Policjant nie miał jednak żadnych wątpliwości co do popełnionego wykroczenia.

Całe szczęście, że w aucie była włączona kamera. Co powiedział policjant po zapoznaniu się z nagraniem? Przyznał, że może rzeczywiście „punkt widzenia jako pana kierowcy” był taki, że mógł nie zobaczyć czerwonego światła. Co oczywiście jest kłamstwem, ponieważ auto minęło sygnalizator na zielonym świetle i „punkt widzenia” nie miał tu nic do rzeczy. Bardzo możliwe, że sygnał zmienił się dosłownie sekundę później, ale to nadal nie jest przejazd na czerwonym świetle, a zachowanie policjanta wygląda jak próba wymuszenia mandatu. Funkcjonariusz wystawia mandat na podstawie własnej oceny, a jeśli się z nią nie zgadzamy, ale nie mamy twardych dowodów, to sąd zawsze uzna wersję policjanta. Gdyby nie kamera, ten kierowca nie miałby szans na obronę.

Komentarze

Sw
05 lutego 2020 10:12
Policja powinna dostać co najmniej naganę. Choć uważam, że nie powinni już pracować w policji. Kłamali, nie mówili prawdy po prostu zmyślali. Nie nadają się do tej pracy, ewentualnie straż miejska w Zadupiu Dolnym do zdejmowania blokad.
Arczi > Sw
08 lutego 2020 10:13
A co masz idioto do Straży Miejskiej pytam się ? przeszkadza ci ? Gdzie pracujesz sam służby Ci przeszkadzają!
Andi > Arczi
08 lutego 2020 22:25
Straż miejska to żadna służba.
Zwykły pracownik Urzędu Miasta.
Użytkownik polskich dróg.
05 lutego 2020 11:16
Czy któs w końcu ukruci policyjnych gangsterów!
Arczi > Użytkownik polskich dróg.
08 lutego 2020 10:16
Jakich gangsterów co masz do policji służby były są i będą czy chcesz tego czy nie dla was anarchia lewactwo po 150 k.m jezdzic żeby nic nie było to wtedy fajno
Prl bis
05 lutego 2020 11:56
Milicyjne komunistyczne bękarty chowane w burdelach kacapskich
dajan55
05 lutego 2020 14:07
Szaleńcy przejeżdżają na czerwonym a ja ostrożny jełop płacę mandaty. Bo mamy przeważnie policję polityczną która czasami też musi się wykazać !.
zwalipiec
05 lutego 2020 22:56
Miałem podobną sytuację że niby jestem czemuś winien - policjant niemal wyrwał mi kamerkę kiedy odpiąłem i chciałem mu pokazać mu, że nie miał racji - wywiązała się szarpanina i ostatecznie powiedziałem, żeby se w jelito te ręce wsadził bo mu jeszcze połamię a że miałem 3 świadków (w tym jeden przypadkowo notariusz) w samochodzie plus nagrywająca (choć latająca a rejestrująca głos) kamerka to trochę pomruczeli cos o nowoczesnych technologiach i puścili. Czasem warto zabulić te 200-300 zł na jakiegoś samograja bo obecnie policja kompletnie nie szanuje obywatela
kierowca
06 lutego 2020 02:56
policjant tez człowiek "tez kłamie "
moje dosw z policha.tez to.potwierdza i nikt nie zaprzeczy ze jedt inaczej.
Arczi
08 lutego 2020 10:22
Powiem tak niech każdy zacznie od siebie w każdym zawodzie służbie są dobrzy i złi ale nie można wrzucać wszys,tkich do jednego wora jeżdżę po drogach idiotow i piratów wierzcie mi jest znacznie więcej i uważam że policji i tak na drogach jest za mało jest potrzebna i to bardzo
Podpis > Arczi
14 kwietnia 2020 08:24
Na Twoim komisariacie przyjecia już organizują?
Byly żołnierz
08 lutego 2020 12:28
Kurwy z buska jebane
RB
09 lutego 2020 10:30
Zawsze i wszędzie policja jeeebbana będzie