Premiera Astona Martina DB11 Volante

Premiera Astona Martina DB11 Volante
Już wiosną 2018 na drogi wyjedzie jeden z najpiękniejszych obecnie produkowanych kabrioletów na świecie - oto Aston Martin DB11 Volante.

Zaczyna się nowy rozdział w historii najbardziej eleganckich kabrioletów marki Aston Martins - oto wkrótce na rynek wjedzie długo oczekiwany Aston Martin DB11 Volante, który dołącza do gamy DB11 Coupe (debiutującej w zeszłym roku). Auto napędzać ma 4.0-litrowe V8 twin-turbo o mocy 510 KM, zbudowane z aluminium. Do wyboru będą trzy rodzaje napędu i zawieszenia, oraz nowa, 8-biegowa skrzynia automatyczna. Do kompletu producent dorzuca mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i układ wektorowania momentu obrotowego. Kierowca będzie mieć możliwość dostosowania za pomocą jednego przycisku charakterystyki pracy poszczególnych układów do aktualnych okoliczności na drodze lub do własnego nastroju. Oczywiście takie dodatki jak podgrzewana kierownica są standardem. Za to po raz pierwszy pojawiają się w Volante mocowania Isofix do fotelików dziecięcych.

Aston Martin DB11 Volante

fot. Aston Martin

Aston Martin DB11 Volante

Dach otwiera się w 14 sekund, a zamyka w 16 - również za pomocą przycisku na kluczyku.

Auto na rynku brytyjskim ma kosztować od £159,900, w Niemczech €199,000, a USA $216,495. Pierwsze dostawy rozpoczną się wiosną 2018 roku.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.