
Premier Ewa Kopacz obiecuje 3,9 tys. km dróg ekspresowych
Kilka dni temu podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Opolszczyźnie premier Ewa Kopacz wraz z minister infrastruktury i rozwoju zapowiedziała wielki program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
Głównym celem programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 jest dokończenie sieci obecnych dróg i skomunikowanie głównych miast, aby skrócić czas dojazdu między nimi o co najmniej 15 procent. To bardzo ambitny plan, ale podobno znajdzie się na niego finansowanie w wysokości 107 mld złotych. Pieniądze będą pochodziły ze środków krajowych oraz unijnych.
Oprócz budowy nowych dróg, część budżetu (ok, 48,7 mld zł) zostanie przeznaczona na utrzymanie i zarządzanie. Z tych środków będą finansowane prace przygotowawcze, remonty, a także utrzymanie i przebudowa dróg. Efektem tego ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Rządowy program zakłada budowę 57 obwodnic miast oraz dokończenie ważnych, drogowych arterii takich jak: autostrady: A1 Pyrzowice – Częstochowa oraz A2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Ponadto w projekcie znalazły się m.in.: budowa drogi ekspresowej S3 – Sulechów – Bolków, S5 – Wrocław – Poznań – Bydgoszcz – Nowe Marzy (A1), S6 – Goleniów – Gdańsk, S7 – Gdańsk – Płońsk oraz Warszawa do granicy z woj. małopolskim, S2 – Południowa Obwodnica Warszawy.
W ramach programu znajdzie się również budżet na dokończenie odcinków: S8 – Wrocław – Łódź – Warszawa – Białystok, S17 – Warszawa – Lublin, S19 – Lublin – Rzeszów, S51 – Olsztynek – Olsztyn oraz S61 – Ostrów Mazowiecka aż do granicy w Budzisku.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: