Prawo jazdy – kiedy zdawać, o której i gdzie

Planujesz egzamin na prawo jazdy? Czy poza nauką prowadzenia w jakikolwiek sposób się do niego przygotowujesz? Poczytaj, o której nie należy zdawać egzaminu i na jakie jego elementy zwrócić szczególną uwagę.

Ośrodki egzaminacyjne tylko czyhają, by godzić się na narzucone warunki i terminy.
fot. Motocaina

Czy zapisując się na egzamin sama wybrałaś jego godzinę, czy bez oporów zgodziłaś się na tą przydzieloną? W jakim mieście chcesz zdawać ten ważny test swoich umiejętności? Jeśli dotychczas to wszystko wydawało Ci się nieważne to błąd! Nie jesteśmy przesądne, ale statystyki mówią swoje… 

Godzina i miejsce – to wszystko z pozoru wydaje się nieważne, podobnie jak osoba egzaminatora w czasach, gdy samochody egzaminacyjne wyposażone są w kamerki dbające o obiektywizm kontrolujących naszą jazdę pasażerów. Ciekawe statystyki, do których dotarła Motocaina pokazują jednak ogromne różnice między poszczególnymi miastami Polski.

Zanim siądziesz za kóło „L-ki” zorientuj się, czy aby na pewno umiesz jechać w obrębie pasa ruchu.
fot. Motocaina

Czy wiecie, że w Warszawie statystycznie trzeba podejść do egzaminu 2 razy, by otrzymać upragniony dokument, a w Bielsku Białej aż 5? I co powiecie na to, że w stolicy Polski największe ryzyko niezdania egzaminu występuje nie wiedzieć czemu między wcale nie zatłoczonymi godzinami – 10 a 13. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej powinni się natomiast obawiać godzin porannych między 7 a 10 – wtedy to niezdawalność w tym mieście jest największa. Na czym najczęściej „oblewają” egzamin mieszkańcy Warszawy  – na skrzyżowaniach – aż dla 16% uczestników egzaminu ten powód był przyczyną nieotrzymania prawka. W Dąbrowie Górniczej najwięcej problemów kandydaci na kierowców mają z … jazdą właściwym pasem, podobnie zresztą jak mieszkańcy największej liczby regionów Polski. Na drugim miejscu w Dąbrowie Górniczej plasuje się nieznajomość znaków drogowych, a na trzecim.. parkowanie. Mieszkańcy Krakowa najgorzej radzą sobie ze znakami… Co region Polski to inne obyczaje…

Morał jest prosty: nawet Ci, którzy nie wierzą w przesądy niech lepiej omijają „trudne” godziny i dokładnie zastanowią się nad wyborem miasta, w którym będą je zdawać. Niech również dobrze nauczą się jazdy prosto, właściwym pasem… to zdecydowanie może się przydać!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze