
Pozwól materiałom żyć dalej
Wokół nas „drzemie” cała masa prawdziwych skarbów, np. starych samochodów. To cenne surowce, które musimy nauczyć się lepiej odzyskiwać.
Od kilkudziesięciu lat nieustannie zwiększamy ilość odzyskiwanych materiałów i zmniejszamy ilość odpadów trafiających na wysypiska. Jednak musimy być jeszcze lepsi w odzyskiwaniu zasobów, które są dostępne wokół nas. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Mamy doczynienia obecnie z niedoborem niektórych, ważnych dla krajów Unii, metali. Mowa tutaj o materiałach, które są stosowane w telefonach komórkowych, samochodach i innych produktach codziennego użytku.
Nie ma bezużytecznych odpadów – tak uważają przedstawiciele Stena Recycling. Tam, gdzie inni widzą koniec, oni widzą początek czegoś nowego. Takie podejście zyskuje na znaczeniu w świecie, w którym jest coraz więcej ludzi i coraz mniej zasobów naturalnych – a rozwojowi towarzyszy zwiększona produkcja i konsumpcja towarów.
Recykling umożliwia nie tylko znaczące zmniejszenie negatywnego wpływu na klimat, ale również obniżenie kosztów – zarówno dla przedsiębiorstw, jak i społeczeństwa. Przykładowo Stena Recycling przetwarza prawie 8000 ton materiałów dziennie. Materiały pochodzące ze starych, zużytych produktów zyskują nowe życie w postaci surowców do produkcji innych popularnych produktów, dzięki czemu zmniejsza się zapotrzebowanie na surowce pierwotne pochodzące z lasów, kopalni czy odwiertów głębinowych. Stena Recycling prowadzi także wiele projektów badawczych i rozwojowych, chcąc opracować nowoczesne metody recyklingu spełniające potrzeby w przyszłości.
Seminaria poświęcone inteligentnemu zarządzaniu odpadami
W ramach kampanii „Pozwól materiałom żyć dalej” Stena Recycling zaprasza na serię seminariów odbywających się w całej Europie, które będą mieć miejsce wiosną w pięciu krajach. Ich celem jest nawiązanie dialogu oraz wypracowanie nowych kontaktów pomiędzy przedsiębiorstwami, uczelniami wyższymi i społeczeństwem, dzięki którym będziemy mogli wspólnie doskonalić metody recyklingu wszystkich dostępnych produktów. Taka współpraca ma prowadzić do powstania nowych rozwiązań, które przyniosą korzyści przedsiębiorstwom, środowisku i społeczeństwu. Będą skuteczne nie tylko dzisiaj, ale również jutro. Razem mamy większe szanse na wprowadzenie zmian i tworzenie większej wartości – każdego dnia. Ta praca nigdy nie będzie mieć końca. Wręcz przeciwnie – dopiero się zacznie.
Możemy zrobić jeszcze więcej, aby zagwarantować sobie mądre gospodarowanie zasobami w przyszłości. Im więcej osób będzie oszczędzać materiały i pomagać w rozwoju recyklingu, tym większe będą korzyści dla nas wszystkich.
Informacje na temat Stena Recycling i seminariów: stenarecycling.pl/itstartshere
Najnowsze
-
Włączony kierunkowskaz na pasie do skrętu. Przepisy są inne, niż wielu kierowców sądzi
Jedziesz główną ulicą i dojeżdżasz do bocznej uliczki, w którą masz zamiar wjechać. To oczywiste, że włączasz kierunkowskaz. Inni kierowcy muszą wiedzieć, dlaczego hamujesz i odpowiednio zareagować. Dylemat pojawia się w sytuacji, kiedy inne rzeczy jasno wskazują twój zamiar. Czy jest wtedy sens używania kierunkowskazu? -
Film „Ferrari wchodzi wkrótce do kin. Enzo pisał listy miłosne! A co jeszcze wiemy o nowym filmie?
-
Sprzedaż aut elektrycznych w Polsce. Dominuje jedna marka
-
Wsiadasz rano do auta, a tam choinka i różne błędy? To nie usterka, tylko pora roku
-
Na terenie FSO powstanie osiedle. Będzie też akcent motoryzacyjny
Zostaw komentarz: