Poważna wpadka Mercedesa – nowa klasa S ma niebezpieczną wadę fabryczną!

Długo wyczekiwana nowa generacja flagowej limuzyny Mercedesa niedawno miała swój rynkowy debiut, a już teraz zaliczyła poważną wpadkę.

Mercedes wzywa właścicieli nowych klas S do serwisów i jeśli należycie do jednych ze szczęśliwców, którzy kupili sobie tą niemiecką limuzynę, to lepiej nie zwlekajcie z wizytą w serwisie, ponieważ sprawa jest poważna. Chodzi o drążki kierownicze, które mogą zostać wyrwane lub wyłamane, co grozi poważnym wypadkiem.

Nowy Mercedes klasy S już w sprzedaży. Wiemy, ile kosztuje ta luksusowa limuzyna!

Jak to możliwe w klasie S, która od wielu generacji jest synonimem luksusu i wyznacza trendy w technologicznym rozwoju motoryzacji? Okazuje się, że od lipca do grudnia 2020 roku fabryka montowała… drążki przeznaczone do innego samochodu! Podobno zawinił dostawca i element, który trafił do magazynów Mercedesa, jest za krótki.

Mercedes EQS i panel ekranów na ponad 1,41 metra! Zobaczcie, jak wygląda wnętrze elektryka

Problem dotyczy 1400 egzemplarzy klasy S w tym 100 samochodów w Polsce. Nasz lokalny oddział Mercedesa poinformuje o tym wszystkich swoich klientów i zaprosi ich do serwisu. Cała naprawa samochodu ma trwać kilka godzin.

Najnowsze

Wjechała na czerwonym i doprowadziła do takiego zderzenia, że aż gołębie z dachu się spłoszyły

Przebieg tego zdarzenia był prosty. Jego bezpośrednia przyczyna łatwa do wyjaśnienia. Ale co dało początek temu niebezpiecznemu zdarzeniu?

Kamera monitoringu zarejestrowała sytuację, w której biały Citroen wjeżdża na skrzyżowanie, gdy nagle uderza w niego czarny Golf. Zderzenie było na tyle głośne, że spłoszyły się gołębie, siedzące na dachu budynku, na którym umieszczono kamerę.

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zginął na miejscu

Do kolizji doprowadziła 22-letnia kierująca, która z niewiadomych przyczyn zignorowała czerwone światło i wjechała prosto w samochód 54-latki. Jedyną poszkodowaną była sprawczyni, u której podejrzewano uraz kręgosłupa. Okazało się na szczęście, że nie wymaga ona hospitalizacji.

Najnowsze

Czy ten kierowca niedowidzi? Nie. On po prostu nie dostrzega motocyklistów

Jest coś takiego w niektórych kierowcach, że nie dostrzegają niczego mniejszego na drodze, niż inny samochód. A potem dzieją się takie rzeczy.

Wideo z monitoringu na rondzie pokazuje przejazd dwóch motocyklistów. Pierwszy pokonał skrzyżowanie bez problemu, a w ślad za nim pojechał drugi. Ten już nie miał tyle szczęścia.

Nieszczęśliwy wypadek, czy próba zabójstwa motocyklisty?

Jechał pasem zewnętrznym i chciał opuścić rondo drugim zjazdem. Właśnie wtedy ruszył w jego stronę kierowca. Rider natychmiast zareagował i zahamował wpadając w lekki poślizg, ale było już za późno. Samochód potrącił go i mało brakowało, a przejechałby po nim!

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Podróżuj w motoryzacyjnym stylu i spakuj się w walizkę inspirowaną McLarenem Senna GTR

Kto z nas nie marzy o podróżach? Szczególnie teraz, gdy kolejna fala pandemii koronawirusa uziemiła nas w domach. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by już dziś zaopatrzyć się w akcesoria podróżnicze na inne, lepsze czasy. I to nie byle jakie akcesoria...

TUMI, międzynarodowa marka podróżnicza i lifestyle’owa, prezentuje dziś swoją nową kolekcję zaprojektowaną i opracowaną we współpracy z producentem luksusowych supersamochodów i zespołem Formuły 1, McLarenem.

Projektanci, inżynierowie i zawodnicy McLarena przemierzają co roku setki tysięcy kilometrów dookoła świata w pogoni za doskonałością i precyzją. I tak jak każdy kierowca polega na swoim samochodzie, aby przekroczyć linię mety, tak każdy członek zespołu polega na swoim bagażu, który musi spełniać wszystkie potrzeby związane z podróżą, aby bezpiecznie i bezstresowo dotrzeć do celu.

Podróżuj w motoryzacyjnym stylu i spakuj się w walizkę inspirowaną McLarenem Senna GTR

Przeczytaj też: McLaren Artura – hybrydowy supersamochód o mocy 680 KM i najbardziej „paliwooszczędny” McLaren w historii

I tak powstała inspirowana podróżami ekipy McLarena kolekcja walizek i toreb podróżnych, zawierające eleganckie artykuły biznesowe, niezbędne w podróży i na co dzień. Mówiąc wprost, ta kolekcja ma na celu ułatwienie życia w ruchu.

Podróżuj w motoryzacyjnym stylu i spakuj się w walizkę inspirowaną McLarenem Senna GTR

W kolekcji znajdziemy między innymi podręczną torbę, wykonaną z hybrydy materiałów, w tym Tegris, niezwykle wytrzymałego termoplastycznego kompozytu, który można znaleźć w samochodach wyścigowych. W jej wnętrzu znajduje się pasek kompresyjny, który nawiązuje do sześciopunktowych uprzęży wyścigowych stosowanych w samochodach wyścigowych i modelach przeznaczonych tylko do jazdy po torze, takich jak limitowana edycja McLaren Senna GTR.

Każdy element kolekcji został zainspirowany supersamochodami McLarena. Podkreślono to charakterystyczną dla McLarena kolorystyką Papaya i posiadają akcenty z włókna węglowego CCX6.

Podróżuj w motoryzacyjnym stylu i spakuj się w walizkę inspirowaną McLarenem Senna GTR

Przeczytaj też: McLaren odkrywa całą prawdę o materiałach we wnętrzu McLarena GT

Kto z nas nie marzy o podróżach? Szczególnie teraz, gdy kolejna fala pandemii koronawirusa uziemiła nas w domach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już dziś zaopatrzyć się w akcesoria podróżnicze na inne, lepsze czasy. Kolekcja jest  dostępna na TUMI.com.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Przekształcą śmieci w części samochodowe. Recykling w motoryzacji wchodzi na wyższy poziom

Producenci samochodów coraz częściej i chętniej sięgają po materiały z recyklingu. Najczęściej można je spotkać we wnętrzach samochodów elektrycznych, w ten sposób podkreśla się ich ekologiczny charakter. Ale żeby produkować części samochodowe z odpadków? Tego jeszcze nie było.

Ekologia i zrównoważony rozwój stają się priorytetem dla coraz większej ilości firm z branży motoryzacyjnej.  Ford i HP rozpoczynają współpracę w celu przekształcenia odpadów z procesu druku i już wydrukowanych elementów w 3D w części samochodowe. To pionierski i wyjątkowo ekologiczny projekt. Wiele firm motoryzacyjnych znajduje świetne zastosowania dla technologii druku 3D, ale Ford razem z HP, jako pierwsi w branży, znaleźli zastosowanie dla odpadów w proszku, który prawdopodobnie trafiłby na wysypisko, przekształcając go w funkcjonalne i trwałe części samochodowe.

Ford i HP rozpoczynają współpracę w celu przekształcenia odpadów 3D w części samochodowe

Przeczytaj też: Bentley będzie produkować silniki elektryczne z recyklingu!

Uzyskane części formowane wtryskowo są bardziej przyjazne dla środowiska bez żadnych ustępstw i kompromisów w zakresie trwałości i standardów jakości.

Materiały z recyklingu są wykorzystywane do produkcji formowanych wtryskowo klipsów przewodów paliwowych, instalowanych w ciężarówkach Super Duty F-250.

Ford i HP rozpoczynają współpracę w celu przekształcenia odpadów 3D w części samochodowe

Ford przekonuje, że wykonane w ten sposób części mają lepszą odporność na chemikalia i wilgoć w porównaniu do wersji konwencjonalnych, i nie ma powodów, by mu nie wierzyć. Ponadto są 7% lżejsze i kosztują o 10% mniej. Zespół badawczy amerykańskiego producenta już wytypował 10 innych zacisków przewodów paliwowych w istniejących pojazdach, które mogłyby skorzystać na tym innowacyjnym zastosowaniu materiału i systematycznie przenosi je do przyszłych modeli.

{{ gallery(3213) }}

Przeczytaj też: To już oficjalne. Ford Mondeo przechodzi do historii

Najnowsze