Potrącił na pasach 7-letnią dziewczynkę! Potem uciekł i usiłował zatrzeć ślady

Wiele wskazuje na to, że sprawca wypadku był pod wpływem narkotyków. Dokładne okoliczności bada teraz policja, pod nadzorem prokuratury.

8 stycznia około godziny 17:30 na ul. Chojnowskiej w Legnicy kierujący Volkswagenem Golfem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście. Doprowadził w ten sposób do potrącenia 7-letniej dziewczynki, która w stanie zagrożenia życia został przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Motocyklista który potrącił policjanta i uciekł, zgłosił się na komendę. Ma 16 lat!

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie kierującego i niedługo po zdarzeniu, odnaleźli samochód, którym się poruszał. Golf został porzucony na ul. Lotniczej i podpalony w celu zatarcia śladów, jednak policjanci ugasili palące się wnętrze i zabezpieczyli pojazd.

Kilka godzin zajęło śledczym odnalezienie i zatrzymanie 34-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Po badaniu narkotestem okazało się, że jest również pod wpływem amfetaminy. Legniczaninowi pobrano krew do dalszych badań i osadzono w policyjnym areszcie.

Potrącił na przejściu kobietę prowadzącą rower

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze