Motocyklista który potrącił policjanta i uciekł, zgłosił się na komendę. Ma 16 lat!

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się kierujący motocyklem, który 1 stycznia potrącił policjanta. Zdarzenie to niedawno opisywaliśmy i analizowaliśmy.

Sytuacja miała miejsce w Tarnowie Opolskim. Jak informuje policja, tego dnia funkcjonariusze kontrolowani stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką poruszali się w terenie zabudowanym. Policjant drogówki wydał polecenie do zatrzymania się kierującemu jednośladem, natomiast ten polecenie to zignorował, przyspieszył i podczas omijania potrącił funkcjonariusza. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Niestety, motocyklista zdołał uciec.

Motocyklista potrącił policjanta i uciekł! Policjant sam się podłożył?

W sprawie „wszczęto czynności” pod kątem napaści na funkcjonariusza, jak również niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości kierującego. Prawdopodobnie pracowaliby jeszcze długo, gdyby nie sumienie (albo rodzice), które kazało młodemu mężczyźnie zgłosić się na komendę. Okazało się, że ma on zaledwie 16 lat.  Przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę jak również złożył obszerne wyjaśnienia. Policja nie podała z jakiego powodu nie chciał się zatrzymać. Prawdopodobnie nie ma uprawnień do kierowania (mając 16 lat można już jeździć motocyklami do 125 ccm) i wystraszył się kontroli.

Motocyklista uciekał przed policją z błahego powodu. Teraz ma poważne kłopoty

Zdarzenie zostało nagrane przez przydrożną kamerę i niedawno obszernie je analizowaliśmy, więc zainteresowanych dokładnym przebiegiem, odsyłamy do tekstu zlinkowanego wyżej. W skrócie oglądając je, można odnieść wrażenie, że kontaktu nie było, policjant przewrócił się sam, ponieważ nie potrafił odpowiednio zareagować na jadący w jego stronę jednoślad, a motocykliście udało się uciec głównie dzięki nieudolności policjantów, którzy, wbrew oficjalnemu komunikatowi, nie potrafili zareagować „natychmiast”.

Motocyklista potrącił wózek z dzieckiem!

16-latkowi postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Kodeks karny przewiduje za taki czyn do 10 lat więzienia, ale motocyklista, jako nieletni stanie, przed sądem rodzinnym, więc trudno przewidzieć, jaki będzie wymiar kary. Do zarzutów dołączona zostanie także ucieczka przed policją, co z kolei zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Kolejny przykład tego że do policji przeważnie idą życiowi nieudacznicy którzy leczą kompleksy mundurem

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze