Potrącił na przejściu kobietę prowadzącą rower

Co robił w czasie jazdy ten kierowca? Gdzie patrzył? Oglądając to nagranie jedno wydaje się pewne - raczej nie na drogę.

Nagranie z monitoringu pokazuje, jak 23-letnia mieszkanka Krapkowic przeprowadza rower przez przejście dla pieszych. Kiedy była już w połowie pasów, nagle pojawił się samochód, którego kierowca najwyraźniej nie widział pieszej. Doszło do potrącenia.

Na szczęście poszkodowana jeszcze tego samego dnia wyszła o własnych siłach ze szpitala. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Gogolina, który nie mógł mieć raczej żadnego usprawiedliwienia na to, dlaczego nie widział pieszej i dlaczego nie zachował szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych.

Nagranie z tego zdarzenia warto zobaczyć też w celach edukacyjnych. Piesza przechodziła przez przejście z przeświadczeniem, że skoro jest na pasach i ma pierwszeństwo, to znaczy, że nic jej nie grozi. Niestety podczas gdy jeden kierowca się zatrzymał, drugi w nią uderzył. Szybkość z jaką samochód jechał nie pozostawiała wątpliwości, że kierujący nie planował się zatrzymać. Dlatego zawsze przechodząc przez przejście musimy sami zachować szczególną ostrożność – właśnie na wypadek spotkania takiego kierowcy, jak na tym nagraniu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze