Potrącenie dziecka na pasach. Wszyscy zareagowali dobrze, tylko zbyt późno

Zwykle do potrąceń pieszych dochodzi w sytuacjach, kiedy zarówno pieszy jak i kierowca, mają w nosie zasady bezpieczeństwa. Tym razem było (nieco) inaczej.

Już od pierwszych sekund tego nagrania widać, że zaraz dojdzie do nieszczęścia. Dziecko wysiadło z autobusu (jego skrawek widać na samej górze ekranu) i wchodzi na pasy. Chyba rzuciło okiem w prawą stronę, ale przecież autobus uniemożliwił mu obserwację drogi w oddali. Podobnie jak zbliżający się kierowca, mógł nie widzieć dziecka.

Potrącił dziecko i odjechał. Policja go znalazła, ale prokuratura umorzyła sprawę!

Chłopiec wszedł na pasy nie na wprost, tylko pod kątem, tym bardziej nie dając sobie szansy na prawidłową obserwację drogi. Mimo to w ostatniej chwili zauważył jadący na niego samochód, a kierowca zauważył jego. 11-latek próbował odskoczyć, ale w tym samym kierunku zjechał kierowca, chcąc uniknąć potrącenia. Nie udało się.

Dziecko na rowerku biegowym wjechało w tramwaj!

Reakcja obu uczestników zdarzenia była dobra, ale o wiele zbyt późna. Chłopak powinien cały czas obserwować drogę, a kierowca wziąć pod uwagę, że z autobusu prawdopodobnie ktoś wysiadł i będzie chciał przejść na drugą stronę jezdni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze