Katarzyna Frendl

Takiego Porsche nie ma nikt! Poza koreańską influencerką z 70,8 mln obserwujących na Instagramie

Jennie Kim, znana jako Jennie Ruby Jane lub po prostu JENNIE, jest słynną piosenkarką z Korei Południowej. 26-latka należy do kobiecej grupy BLACKPINK. Korzystając z programu Sonderwunsch, we współpracy z Porsche Korea stworzyła swój wymarzony samochód. To Taycan 4S Cross Turismo.

Jennie Kim podbiła serca wielu fanów nie tylko jako członkini zespołu, ale jako artystka solowa. Jest jedną z najbardziej popularnych piosenkarek na świecie. Niedawno stworzyła wyjątkowy model Taycan 4S Cross Turismo, który przekazał koreański oddział Porsche – wydarzenie to zbiegło się z rozpoczęciem światowej trasy zespołu Jennie – Blackpink – w Seulu.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo Jennie Ruby Jane

Dlaczego influencerka wybrała właśnie ten model? W 2021 r. Porsche dostarczyło w Korei Południowej 8425 samochodów – o 7% więcej niż rok wcześniej. Jednym z motorów tego sukcesu był Taycan, wprowadzony tam pod koniec 2020 r. Z wynikiem 1288 egzemplarzy dostarczonych w 2021 r. elektryczny samochód sportowy Porsche wskoczył już na drugie miejsce rankingu najchętniej wybieranych modeli za pierwszym Cayenne (3480 sztuk).

Jak doszło do zaprojektowania wymarzonego auta Jenny? Otóż dzięki Porsche Exclusive Manufaktur, wraz z Porsche Classic, można odnowić lub udoskonalić swój model auta, a w programie Sonderwunsch (znanym z końca lat 70.), z którego skorzystała influencerka, można zaprojektować niepowtarzalny model. Auto może mieć wyjątkowe kolory nadwozia, a także specjalne materiały we wnętrzu.

Eksperci zespołu Sonderwunsch z Porsche Exclusive Manufaktur oraz działu designu Style Porsche odbyli z artystką kilkugodzinne warsztaty, w trakcie których uzgodnili wszystkie szczegóły jej Porsche Taycana 4S Cross Turismo.

„Możliwość tak intensywnej współpracy przy moim własnym, bardzo osobistym Porsche była niesamowitym przeżyciem” – przyznała JENNIE. „Jestem szczególnie dumna z tego, że udało się zaprojektować wizualizację chmur. Dużo czasu spędzam, podróżując po świecie, a niebo i chmury są moimi towarzyszami podróży i pięknym symbolem tych wyjątkowych doświadczeń. Dlatego czuję się z nimi szczególnie związana i pasjonuję się ich fotografowaniem”.

Akcenty Meissenblue na zewnątrz i we wnętrzu
Nadwozie unikatowego Porsche Taycan Cross Turismo przyciąga uwagę. 21-calowe obręcze Exclusive Design polakierowano na kolor Meissenblue z programu Paint to Sample, kontrastujący z metalizowanym czarnym lakierem. W tym samym niebieskim odcieniu utrzymano napis „electric” na drzwiach, oznaczenie modelu z tyłu oraz emblematy chmur na słupkach B. Nakładki progów przednich drzwi zdobi podświetlony napis „Jennie Ruby Jane” – zaprojektowanym przez samą artystkę – a na listwach progowych tylnych drzwi znalazł się pseudonim piosenkarki – „NiNi”. Zgodnie z życzeniem Jennie zastosowano tu typografię z obecnej generacji Porsche 911 (typ 992). Projektory w przednich drzwiach po ich otwarciu wyświetlają chmury na nawierzchni obok samochodu. Na osłonach piast kół widnieją imię artystki oraz napis „Sonderwunsch”.

Egzemplarz w kolorze metalizowanej czerni nosi nazwę „Taycan 4S Cross Turismo dla Jennie Ruby Jane”.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo Jennie Ruby Jane
Porsche Taycan 4S Cross Turismo Jennie Ruby Jane

Fotele i górną sekcję deski rozdzielczej utrzymano w kolorze Crayon. Do wykończenia elementów ozdobnych paneli drzwi, otworów wentylacyjnych i uchwytów na pojemniki z napojami oraz pierścienia na godzinie 12 koła kierownicy wykorzystano specjalny odcień Meissenblue. I tu nie zabrakło motywu chmury, który w wersji zaprojektowanej przez piosenkarkę zdobi zagłówki foteli. Ten sam osobisty akcent można znaleźć na specjalnym pokrowcu na samochód, przeznaczonym do użytku w zadaszonych pomieszczeniach.

JENNIE Kim
Jennie debiutowała w sierpniu 2016 r. singlem [SQUARE ONE] wydanym przez wytwórnię YG Entertainment, jako członkini zespołu BLACKPINK. Zarówno dwa pierwsze utwory – „Whistle” i „Boombaya”, jak i kolejne piosenki osiągnęły imponujący sukces. W 2018 r. JENNIE wydała pierwszy solowy singiel – „SOLO”, którym urzekła swoich fanów z całego świata, prezentując inną muzykę niż ta realizowana wspólnie z zespołem. Dziś JENNIE jest globalną influencerką, z 70,8 mln obserwujących na Instagramie (stan na 12 października 2022 r.). Aktywnie działa również jako ambasadorka różnych znanych marek modowych, kosmetycznych, spożywczych oraz tzw. żyjących marek. Niedawno jej grupa BLACKPINK wydała swój drugi album – „BORN PINK”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze