Porsche Taycan Cross Turismo z rekordem Guinnessa. Wyjątkowo szybko przejechał imponującą trasę

Porsche Taycan Cross Turismo to szybki samochód elektryczny o wszechstronnym charakterze. Sportowy crossover pokonał imponującą, pnącą się w górę trasę w niespełna 34 godziny, bijąc tym samym rekord Guinnessa.

Rekord Guinnessa w pokonaniu trasy o najwyższym przewyższeniu w kategorii samochodów elektrycznych oficjalnie należy do Porsche Taycan Cross Turismo.

Grupa śmiałków wspieranych przez Porsche postanowiła pokonać trasę o jak największym przewyższeniu, w jak najkrótszym czasie. Na miejsce startu wybrali kopalnię w Michigan, a za linię mety obrano legendarne Pikes Peak w Kolorado. Jeden z uczestników projektu, J.F Musial, wyznał:

Wszystko zaczęło się od pytania „Co gdyby?”, które w połączeniu z naszą pasją do samochodów i podróży zaowocowało śmiałym planem. Chcieliśmy pokonać trasę między jak najniższym i jak najwyższym punktem USA.

Porsche Taycan Cross Turismo podczas próby bicia rekordu Guinnessa, fot. materiały prasowe / Porsche

Śmiałkowie wystartowali z kopalni niklu i miedzi Eagle Mine w Michigan, której tunele umieszczone są 540,8 metra pod poziomem morza. W niecałe 34 godziny później, Porsche Taycan Cross Turismo zdobyło liczący 4302 metry szczyt Pikes Peak w Kolorado.

Porsche Taycan Cross Turismo na szczycie Pikes Peak, fot. materiały prasowe / Porsche

2253-kilometrowa podróż z przerwami na ładowanie, posiłki i odpoczynek przebiegła bez zakłóceń, dzięki czemu Porsche Taycan Cross Turismo stał się pierwszym samochodem elektrycznym z rekordem Guinnessa w przewyższeniu na trasie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze