Porsche i Audi dołączą do Formuły 1: „To ostatnia szansa na wejście do stawki F1”

Wraz z początkiem sezonu 2026 dwie marki koncernu Volkswagen - Porsche i Audi - wejdą do Formuły 1.

Herbert Diess, szef całego koncernu Volkswagen, potwierdził to, o czym plotkowano już od jakiegoś czasu: Porsche oraz Audi wejdą do Formuły 1. Obie niemieckie marki dołączą do F1 wraz z początkiem sezonu 2026, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy silnikowe.

Przedstawiciele Volkswagena przyznali, że wejście z Porsche i Audi do Formuły 1 w 2026 roku to ostatnia w najbliższej przyszłości szansa na dołączenie do stawki. Wejście w życie nowych przepisów silnikowych to idealna okazja na dołączenie do F1:

Formuła 1 niezwykle pozytywnie rozwija się na całym świecie. Marketing oraz Netflix skutkowały znaczącym wzrostem F1 także w Stanach Zjednoczonych. Również Azja rośnie, w tym wśród młodych grup odbiorców. Jeśli popatrzy się na wiodące wydarzenia na świecie, w motorsporcie liczy się jedynie Formuła 1. Jeśli uprawiasz sporty motorowe, powinieneś być w Formule 1, ponieważ to ona ma największe znaczenie.

Jak będzie wyglądało zaangażowanie Porsche i Audi w Formułę 1? Volkswagen na razie nie zdradził szczegółów na ten temat, ale wiele wskazuje na to, że Porsche będzie producentem silników współpracującym z ekipą Red Bulla, natomiast Audi będzie miało własny zespół.

Czy Audi zbuduje ekipę F1 od zera? Wielu ekspertów w to powątpiewa i sugeruje, że marka z Ingolstadt zakupi jeden z istniejących zespołów. Plotki mówią, że na celowniku Audi są McLaren oraz Alfa Romeo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze