Daria Mikólska

Porsche ma nową ambasadorkę. Ma 19 lat i jest bardzo zdolna

Utalentowana tenisistka, Emma Raducanu, właśnie została nową ambasadorką marki Porsche.

Młoda tenisistka, która jest jedną z sensacji na najważniejszych, światowych kortach, właśnie została ambasadorką niemieckiej marki. 19-letnia zawodniczka dołącza do grona twarzy Porsche w kobiecym tenisie.

Emma Raducanu to młoda zawodniczka, która od niedawna zaczęła odnosić poważne sukcesy w kobiecym tenisie. Urodziła się 13 listopada 2002 r. w kanadyjskim Toronto, ale w wieku dwóch lat przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Jej pochodzi z Rumunii, a matka jest Chinką.

Emma rozpoczęła karierę w wieku pięciu lat, a od 13. urodzin rywalizuje w najważniejszych turniejach. Jest najmłodszą zwyciężczynią turnieju ITF w historii. Jako światowy numer 338 dzięki dzikiej karcie dostała szansę rywalizacji w Wimbledonie i awansowała aż do finałowej szesnastki.

Zobacz: Mistrz świata Łukasz Czepiela został ambasadorem Porsche Macan

Jednak jej największym osiągnięciem jest sensacyjne zwycięstwo w US Open. Po tym wyczynie została Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego jako najmłodsza kobieta w historii. Obecnie zajmuje 13. miejsce w światowym rankingu zawodniczek.

Młody talent w rodzinie Porsche

Emma Raducanu dołącza do tenisowej rodziny niemieckiej marki. W tym gronie znajduje się już czołowa zawodniczka z Niemiec – Angelique Kerber. Do grona ambasadorów Porche powiązanych ze światem sportu należą takie nazwiska, jak: Paul Casey (golfista), Sami Khedira (piłkarz), Walter Rohrl (były kierowca rajdowy), Mark Webber (były kierowca F1), Aksel Lund Svindal (mistrz olimpijski).

Emma Raducanu Porsche

„Porsche to jedna z marek, które zawsze kochałem od najmłodszych lat. Jeden z moich pierwszych trenerów tenisa prowadził 911 Targa. Ilekroć pojawiałam się rano na treningach, widziałem jego Porsche, marzyłam o dniu, kiedy usiądę we własnym.”

– powiedziała Emma Raducanu.

Oprócz tego do grona ambasadorów marki należy dwóch byłych kierowców fabrycznych Porsche: specjalista od wyścigów GT i kierowca rozwojowy Jörg Bergmeister oraz dwukrotny zwycięzca Le Mans Timo Bernhard.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze