Mistrz świata Łukasz Czepiela został ambasadorem Porsche Macan

Niewiele jest osób, które wyrażają wartości bliskie marce Porsche równie skutecznie co Łukasz Czepiela – mistrz świata wyścigów samolotowych Red Bull Air Race, a od niedawna również ambasador Porsche Macan.

Łukasz Czepiela robi to, co kocha – i łączy przy tym dwa światy. Jest kapitanem pasażerskiego Airbusa, a jednocześnie pilotem klasy Challenger w zawodach Red Bull Air Race. Samolotami fascynuje się od dziecka. Od najmłodszych lat śledził pokazy lotnicze, jako nastolatek pomagał przy utrzymaniu maszyn na lotnisku, a później pracował jako mechanik linii lotniczej i szef załogi w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej. Tak zaczęła się jego kariera w sportach lotniczych. 

Dziś jest najlepszym polskim pilotem wyścigowym Łukasz Czepiela. W 2018 r., po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.Podczas zawodów Red Bull Air Race Łukasz Czepiela siada za sterami samolotu Edge 540. Jego maksymalna prędkość – 430 km/h – robi wrażenie, ale w tych zawodach liczy się coś więcej. Samolot jest zdolny do wykonania pełnego zwrotu w czasie krótszym niż 10 sekund przy przeciążeniu 12 g! 

Porsche Macan to SUV, który do codziennej rutyny dodaje pierwiastek ekscytacji. Już sam jego design nawiązuje do ikony sportowych aut – 911. Otrzymał ulepszone podwozie i udoskonalone hamulce, a nowe systemy wspomagające kierowcę – m.in. asystent jazdy w korku – zapewniają jeszcze większy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa.

Z kolei nowa generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Porsche Communication Management (PCM) – teraz z 10,9-calowym ekranem dotykowym – oferuje kompleksową komunikacji ze światem, w tym nawigację online z informacjami o ruchu w czasie rzeczywistym oraz rozbudowane usługi łączności (np. hotspot Wi-Fi) i możliwości zdalnej obsługi funkcji pojazdu za pośrednictwem aplikacji na smartfon.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze